Bilgisayar Kendini Ani Bir Şekilde Kitliyor

IISilenTNightII

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Profil Kapağı
1521637644
Arkadaşlar 1.5 yıllık bilgisayarımda aniden kendini kitleme olayı başladı. Sorunu şöyle anlatayım 6 7 aydır pek kullanmıyordum makineyi geçenlerde dedim açıp bir oyun oynayayım tam oyuna girecektim hoparlörden gelen cırt diye bir sesle bilgisayar kendini aniden kilitledi. Şaşırdım daha önce hiç böyle bir sorun yaratmamıştı. Tabi bende sorun ne diye kurcalamaya başladım. Sonuç olarak format attım, detaylı bir temizlik yaptım. Genel bir kontrol yaptım RAM, Ekran kartı vs gibi ama bir sorun bulamadım. Sizlerin yardımlarınızı bekliyorum. Ne yaptıysam düzelmedi. Lütfen biri yardım etsin. @MF @Recep Baltaş @Akif @Murat5038

İşlemci: İ5 6500 Skylake
Anakart: ASUS H170 Pro Gaming
Ekran Kartı: MSİ GTX 1060 6
RAM: Kingston Hyperx 16 GB
HDD: Toshiba P300 2TB
PSU: Artes 500 Wat
SSD: Silicon Power 120 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
@MF BIOS'u 2 gün önce güncelledim. ME güncellemeyi yapmadım onuda yapacağım. Lakin sorun size göre nerede? Bir de PSU'da olma ihtimali var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
@MF BIOS'u 2 gün önce güncelledim. ME güncellemeyi yapmadım onuda yapacağım. Lakin sorun size göre nerede? Bir de PSU'da olma ihtimali var mı?
Ben PSU'dan şüpheleniyorum ama denemeden kesin bir şey söylemek zor. Yeni PSU denemeden önce sabit diski ya da SSD'yi söküp deneyebilirsiniz. Overclock vs varsa da kaldırın mutlaka.

Ben PSU'dan şüpheleniyorum ama denemeden kesin bir şey söylemek zor. Yeni PSU denemeden önce sabit diski ya da SSD'yi söküp deneyebilirsiniz. Overclock vs varsa da kaldırın mutlaka.

Şimdi şöyle tuhaf bir olay oluyor. Doom4 de aynı sorun devam ederken COD MW3 de olmuyor 2'side aynı diskin içinde. Büyük boyutlu oyunlarda oluyor galiba sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı