Çözüldü Bilgisayar kendini yeniden başlatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FaTaLz

Hectopat
Merhaba bir sorum olacakç bilgisayar kendini sürekli yeniden başlatıyor. 2 adet RAM vardı tekini çıkardım şimdi çalışıyor format da attım ama herhangi uygulamaya basınca 2-3 dk geçince veya hemen yeniden başlatıyor. Bir şeye basmayınca kapanmıyor sorun nedir?
Ayrıca şuan 30 dk durdu sonra Chrome girdim Bi anda pat diye kapandı elektrik kesintisi gibi kapanıyor

Son düzenleme:
Çözüm
Önce bi sorunun ondan olduğundan emin olun bence
Valla sorunu çözemiyorm elimde farklı ram yok şuan olsa bide onu takıcam uzun süre açık dursun Dicem ama yok
Çözüm bulabilen varmı.
RAM'i çıkarmadan önce bu sorun var mıydı? Belki sorun PSU'dan kaynaklıdır.
Sorunu çözemedim halen
Isılar böyle kırmızı olmasından kaynaklı olbr mi?
Merhaba sorun çözüldü PSU ve güç kablosunu değiştirdim
Aynı sorunu bende yaşadım umarım senin sorununda aynısıdır. Gittim PSU bile aldım ama meğerse bilgisayarı açma tuşunun içi o kadar toz dolmuş ki kendi kendine basılmış gibi oluyordu ve ara ara durup dururken kendi kendine kapanıyordu. Sonra power tuşuna giden kabloyu kestim şimdi düz kontak yaparak açıyorum bilgisayarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşadım umarım senin sorununda aynısıdır. Gittim Power subly bile aldım ama meğerse bilgisayarı açma tuşunun içi o kadar toz dolmuş ki kendi kendine basılmış gibi oluyordu ve ara ara durup dururken kendi kendine kapanıyordu. Sonra pover tuşuna giden kabloyu kestim şimdi düz kontak yaparak açıyorum bilgisayarı.

😂 İnşallah öyledir nasıl temizleyeceğiz o tuşu.

Önce bi sorunun ondan olduğundan emin olun bence
Valla sorunu çözemiyorm elimde farklı ram yok şuan olsa bide onu takıcam uzun süre açık dursun Dicem ama yok
Çözüm bulabilen varmı.
RAM'i çıkarmadan önce bu sorun var mıydı? Belki sorun PSU'dan kaynaklıdır.
Sorunu çözemedim halen
Isılar böyle kırmızı olmasından kaynaklı olbr mi?
Merhaba sorun çözüldü PSU ve güç kablosunu değiştirdim

Dosya Ekleri

• IMG_20220602_191333210.jpg
    IMG_20220602_191333210.jpg
    159,9 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleme:
Çözüm
Öncelikle sorununuzun çözülmesine sevindim, kusuruma bakmayın bir iki gün foruma giremedim bu yüzden herhangi çözüm önerisi sunamadım.
Bu arada anakartınıza yeni BIOS sürümleri gelmiş, sistem optimizasyonu için en yeni BIOS'unuzu en yeni sürüme güncellemenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı