Bilgisayar kısa devre yaptı

NureddinCan

Centipat
Arkadaşlar bilgisayar anakartına yanlış kabloyu yanlış sokete bağladım ve kapandı. Şimdi Power tuşuna basıyorum ama açılmıyor. Ne yapmam gerek?

High Power 750Watt +80 Bronze sertifikalı PSU.
16 GB DDR4 tek slot RAM.
Z270 SLI Plus anakart
MSI Gaming X RX480 8 GB
i5 7400.

Anakartın alt bölümünde JFP1 isimli pinler var, aşağıdaki fotoğrafta işaretlediğim 2 pini bir iletken yardımı ile birbirine değdirerek çalıştırabilirsiniz.
Ekran Alıntısı.PNG

Demek istediğim aynı sorunu yaşadığımda, elektrik kablosunu çekip PSU'yu kapattım. Daha sonrasında ise anakart üzerindeki tüm kabloları çıkardım ve beklemeye bırakttım. Daha sonrasında da ise kurulumu dikkatli yapıp çalıştırdım. Sorunum böylece çözüldü. Çok kez bilgisayarımı toplarken bu hataya düşüyorum. Hep bu yolu izledim. Bu yolu izlememdeki düşüncem, bilgisayarın üzerindeki yükü boşaltmaktı. Yükü boşaltmak uygun bir tabir midir, bilemedim. Birden çok aynı sorunu yaşadığım için hep bu yolla çözüme kavuşmuştum, hocam.

Çıkarın bekleyin hocam. Bekleyin, bir sistem kararlı hale gelsin. Yeniden kurun sonra. Çözüleceğini düşünüyorum. Sabırlı olun. Ufak bir şey olduğunu düşünüyorum. Düzelir tahminimce. Bir 20-30 dk bekleyin en azından. İyi akşamlar. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı