Bilgisayar kullanırken kendimi hiçbir şekilde güvende hissedemiyorum

Bazıları diyor ki, ünlü müsünüz, önemli biri misiniz? Sizi neden izlesinler?

Bu izleme öyle bir şey değil ki. Keyfi de izler verinin peşine düşer. Farketmez.

Zaten birisi birisinin hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorsa, çöp kutusuna dahi bakar. Bu fiziksel olarak da böyle. Şirket mesela. Filmlerde dizilerde çok vardır bu olay. Yırtılmış makinayla kesilmiş kağıtlara bile bakıyorlar.

Yalnız konu sahibi arkadaş için diyeceğim şu: Evet tedirgin olmakta haklısınız ama korunulabilecek her şekilde kendinizi koruyun.

Gerisine takılmayın. Bu takıntı durumu size cidden sorun yaratır.

Önemli veri varsa veya olursa, bunu farklı cihaz/lara aktarın.

Şunu da ekliyim üst düzey profesyonel biri olmadıkça ki böyle adamların seninle işi olmaz birinin seni izleyebilmesinin tek yolu rat programlarından keylogger hazırlayıp bunu mail veya indirme sitelerine upload ederek senin indirmeni ve indirmekle kalmayıp açmanı sağlayarak yapabilir.
Bir virüsü keyloggeri bilgisayara indirdiğinizde virüs kapmış olmazsınız bunu ancak çalıştırrsanız virüs bilgisayarınıza bulaşır. Boş exe dosyalarını açmayacak kadar saçma sapan mail linklerine tıklayacak kadar beyinsiz değilseniz kimse sizi izleyemez.

Son düzenleme:
Darkcometla yaptığın işlerle kendini burada övüpte velvele yapma kardeşim ya. Arkadaşlarında problem varmış demek ki o keylogu yiyebilecek derecedelerse.
Zeka özürlü müsün? Burada bu işleri birçok kişinin yapabildiğini, küçümsenmemesi gerektiğini ve kesinlikle bilgisayarlarına güvenlik yazılımları yüklemeleri gerektiğini anlatmaya çalışıyorum.

Zeka özürlü müsün? Burada bu işleri birçok kişinin yapabildiğini, küçümsenmemesi gerektiğini ve kesinlikle bilgisayarlarına güvenlik yazılımları yüklemeleri gerektiğini anlatmaya çalışıyorum.

Güvenlik programları yüklemelerine gerek yok Windows Defender Windows'la beraber otomatik olarak kuruluyor. Ve tüm keylogger virüsleri otomatik tespit edebiliyor. Üst düzey hazırlanmış bir yazılım değilse. Senin gibilerin attığı keylogla kimse kimseyi izleyemez.
Antivirüs programı olmadan bir insan bilgisayarını koruyamıyorsa 3KB'lık exe dosyalarına basacak boş maillere basacak kadar cahil ise kullanmasın bir zahmet bilgisayar. 5 yıldır birtane antivirüs programı kullanmıyorum şuandada hala yüklü değil varsa gelsin bi babayiğit beni izlesin para ödülü vereyim :)

Aynısı bende de var ama bende bide sokakta yürürken katil çıkıp bişey yapıcak diye korkuyorum.

Artık gizlilik diye bir şey kalmadı bütün önlemleri alın kameraya bant vb şeyler yapıştırın izleniyorsunuz.

Aynısı bende de var ama bende bide sokakta yürürken katil çıkıp bişey yapıcak diye korkuyorum.
Sana da geçmiş olsun, şükür ben henüz o kadar paranoyak olmadım :D
Artık gizlilik diye bir şey kalmadı bütün önlemleri alın kameraya bant vb şeyler yapıştırın izleniyorsunuz.
Hocam zaten önemli biri değilim bir şey değilim fark etmez benim için ha kameram izlenmiş ha bu olmuş, ama benim sorunum psikolojik sanırım biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı