Bilgisayar kullanırken virüs bulaşacak korkusu

FAT1HIYY3

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Tahminen 1 yıl önce bilgisayarıma virüs bulaştı. Sonra format atayım derken daha da saçma şeyler oldu. Bilgisayarcıya götürdüm, o bir tür BIOS'tan format attı.

Bu olaydan sonra bilgisayara hiçbir şey indiremiyorum. Hep korku geliyor içime. Hatta Kaspersky indiriyorum, sonra flash belleğe yedek alıyorum virüslü olur falan diye yani o kadar korku geliyor. Sadece virüs değil; mesela bilgisayarın üzerinde özelliklerini yazan o yapışkan kağıtlar olur ya, hani DDR4 RAM falan yazar, onu çıkarırken bile bilgisayara zarar gelir korkusu var içimde. Bunu yazarken bile bilgisayarımda acaba birisi beni dinliyor mu korkusu var içimde.

Psikolojik bir şekilde bunu yenmek istiyorum çünkü geceleri rüyama girmeye başladı bu korku. Bilgisayara mesela sadece Microsoft Store'den bir şey indirebiliyorum ama orada da çok fazla program yok. Fobi olarak adlandırabiliriz bilgisayarda değişiklik yapma korkusu.

Bilgisayara 5000 TL verdikten sonra bunun olması normal. Neyse bu korkumu yenmemin bir yolu var mıdır? Çünkü geceleri uyuyamaz hale geldim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bir şeyler öğrenmek istiyorsan zarar vereceğine değil, neler öğrenebileceğine bakmalısın. Virüs konusunda biraz daha esnek olmalısın. Crack oyun indirme ve bilmediğin sitelere tıklama yeter. Kaspersky zaten iyi bir koruma sağlıyor öte yandan. Virüs bulaşma ihtimaline karşı format için flash bellek hazırlarsın ve önemli verilerin varsa belirli bir sürede yedeklerini alabilirsin.

Merhaba dostlar. Tahminen 1 yıl önce bilgisayarıma virüs bulaştı. Sonra format atayım derken daha da saçma şeyler oldu. Bilgisayarcıya götürdüm, o bir tür BIOS'tan format attı.

Bu olaydan sonra bilgisayara hiçbir şey indiremiyorum. Hep korku geliyor içime. Hatta Kaspersky indiriyorum, sonra flash belleğe yedek alıyorum virüslü olur falan diye yani o kadar korku geliyor. Sadece virüs değil; mesela bilgisayarın üzerinde özelliklerini yazan o yapışkan kağıtlar olur ya, hani DDR4 RAM falan yazar, onu çıkarırken bile bilgisayara zarar gelir korkusu var içimde. Bunu yazarken bile bilgisayarımda acaba birisi beni dinliyor mu korkusu var içimde.

Psikolojik bir şekilde bunu yenmek istiyorum çünkü geceleri rüyama girmeye başladı bu korku. Bilgisayara mesela sadece Microsoft Store'den bir şey indirebiliyorum ama orada da çok fazla program yok. Fobi olarak adlandırabiliriz bilgisayarda değişiklik yapma korkusu.

Bilgisayara 5000 TL verdikten sonra bunun olması normal. Neyse bu korkumu yenmemin bir yolu var mıdır? Çünkü geceleri uyuyamaz hale geldim.

Aynı korku bende de vardı hatta yeni yeni geçmeye başladı. Korkmana gerek yok. Korsan hiçbir yazılıma bulaşma. Zaten illegal sitelere girmediğin sürece bilgisayarında Miner falan asla olmaz. Dosyalarını her zaman en az 1 USB bellekte yedekle. Virüs kaparsam korkusunda her zaman şöyle ol. Amaaan yedeklerim var zaten format atarız geçer.

Ne dertler var arkadaş keşke beni de gece uyutmayan dertlerim böyle olsaydı.
Hocam bana göre bu büyük dert işte bağımlılık diye bilirmiyiz bilmiyorum ama bilgisayar bağımlısı bilgisayarsız gün geçiremez ben bilgisayarsız 1 ay geçirebilirim sadece rahatsız ediyor lanet olası bilgisayar vuramıyorumda 5000tl biriktirip verdim :D

Her şeyi orijinal sitesinden indirmeye çalışın. Oyunlarınız için Steam, Epic Games gibi uygulamalar kullanın. Virüs girerse de girsin sizden önemli değil ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı