Bilgisayar kullanmak uzmanlık işi mi?

imuurcwita

Centipat
Daha fazla  
Konuyu nasıl açsam bilemedim anlatmak istediğim şey şu: Ben bir masaüstü bilgisayar alacağım bileşenler hakkında bilgim var ne işe yarar vs. fakat BIOS ayarları, hangi parçanın nereye takıldığı, bilgisayar bakımının nasıl yapılması gerektiği, ayarların nasıl yapılması gerektiği hakkında bir bilgim yok ve ben gerçekten bu konular hakkında endişeliyim. Ne zaman bir şeye heves etsem ve yapsam bir aksilik oluyor ben bir bilgisayar aldığım zaman bunları bilmediğim için bir sıkıntı olacakmış gibi hissediyorum. Sizce bilgisayar kullanmak uzmanlık işi midir, bilgi gerektirir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, biraz araştırma ile kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ben de başta zordur diyordum fakat hiç zor gelmiyor alışınca.

Konuyu nasıl açsam bilemedim anlatmak istediğim şey şu: Ben bir masaüstü bilgisayar alacağım bileşenler hakkında bilgim var ne işe yarar vs. fakat BIOS ayarları, hangi parçanın nereye takıldığı, bilgisayar bakımının nasıl yapılması gerektiği, ayarların nasıl yapılması gerektiği hakkında bir bilgim yok ve ben gerçekten bu konular hakkında endişeliyim. Ne zaman bir şeye heves etsem ve yapsam bir aksilik oluyor ben bir bilgisayar aldığım zaman bunları bilmediğim için bir sıkıntı olacakmış gibi hissediyorum. Sizce bilgisayar kullanmak uzmanlık işi midir, bilgi gerektirir mi?

Hayır uzmanlık işi değil fazla bilgili olmanda gerekmiyor.

Zamanla her şeyi öğreniyorsun zaten karşına çıkan sorunları araştırarark hem öğreniyor hem de çözüyorsun ayrıca burası bir şeyler öğrenmek için ideal bir yer.

Gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor işlemler değil fakat dikkat istiyor parça montajları. Deneyimle alakalıdır yani uzmanlık gerektireceğini düşünmüyorum.

O zaman dünyadaki herkes uzman🙂

Bilgisayar derya deniz bir alan. Her alanında ayrı bir uzmanlık dalı var, her şeyi bilmen imkansız ancak işini kolaylaştıran şeyler var mesela Windows işletim sistemi senin için ayarlar diye uygulama veriyor daha rahat hallediyorsun işini kritik konularda otomatik ayarlar yapılıyor. Ancak sen manuel olmasını istersen ciddi uzmanlık ve deneyim gerekir.

Korkuya gerek yok uzmanlık işi değil çünkü efenim. Sadece bilgi ve araştırma tüm kapıları açacaktır. Çocukluğumdan beri bilgisayar kullanıyorum. Bazen bilgisayara virüs girdi, bazen parçaları bozuldu. Deneyerek ve kendim araştırarak öğrendim. Kimi zaman bozdum kimi zamanda tamir ettim. Bu şekilde öğrendim. O yüzden endişeye gerek yok. Kendinizi çok kasmayın.

Geri
Yukarı