Bilgisayar kullanmayı bırakıyorum

dammy7582

Hectopat
Merhaba. Bugün size biraz içimi dökmek istiyorum. Lütfen dalga geçer gibi yorumlar yapmayınız. Ben yaklaşık 5 senedir bilgisayarla iç içeyim. Fakat son 1 yıldır karantina dolayısıyla da günümün çok büyük bir kısmı bilgisayarla geçti. Bunda 3 sene önce teknoloji hakkında pek bir bilgisi olmayan saf diye tabir edilebilecek bir çocuktum. Ve son 1 yılda hem büyümenin vermiş olduğu etki hem de dediğim gibi bilgisayarı daha çok ve daha bilinçli kullanmış olmamdan dolayı başıma benim gibi daha yetişkinliğe bile girmemiş olan bir çocuğun kaldıramayacağı olaylar geldi. Kazıklandım, dolandırıldım, virüs yedim, hesaplarım çalındı vb. bir sürü olay. Birçoğu kendi aptallığım yüzünden. Ama bu kadar şey benim için fazlaydı ben daha 3 sene öncesine kadar bilgisayarı oyunlar arasında arkadaşlarımla oynadığım Zula için kullanırdım. Şimdi ise bu olaylar bunlar yüzünden geceleri uyuyamadım, çok ağladım. Belki anladınız söylemek istediklerimi belki de anlayamadınız. Ama ben eğer 3 sene öncesinde olsaydım kendime derdim ki 'bilgisayar denen varlık senin geceleri uykunu kaçıracak, seni ağlatacak konuma getirebilir.' Fakat geriye dönemiyorum. Şimdi yanlış anlamayın teknolojiyi bırakmıyorum. Bilgisayarı sadece nadiren ve zorunlu durumlarda kullanacağım. Forumu ise telefondan takip etmeye çalışacağım. Eğer ileride kendimi tekrara hazır hissedersem bilgisayarı aktif olarak kullanmaya devam ederim. Steam vb. platformları kaldırdım. Bilgisayarda sadece Google Chrome kaldı. Eğer ileride kararım değişirse burayı mutlaka uyandıracağım. Sağlıcakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında Steam’de bende CS:GO Bayonet Rust Coat vardı o zamanlar 250 liraydı, kendi salaklığımdan virüs yiyip kaybetmiştim onu sonra Steam desteğe ticket atmıştım 1 ay sonra aynı bıçağı geri vermişlerdi :D tabi o benim için dönüm noktası olmuştu artık dolandırıcıları hilecileri vb ayırt edebilir hale gelmiştim her şeye şüphe ile yaklaşmamı sağlamıştı. Hatalardan ders çıkarabilmek gerekiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı