Bilgisayar Masası Düzenleme

MSI B350 Tomahawk. Fakat ben sadece 8 adet renk seçebiliyorum. Parlaklık kısamıyorum.
RGB Header bulunuyor bazı anakartlarda. O şekilde direkt bilgisayardan ayarlıyorum hem prize takma ve kumanda işi ile de uğraşmıyorum fakat sizin anakartta yok galiba internetten baktım şimdi.

Bir sorun daha var. Ankartım LED desteği veriyor. Fakat sadece 8 renk ve birkaç efekt. Anakarta bağlı olan LED masanın arkasındaki kırmızı renkte yanan RGB LED. Kasanın içinde ise AliExpress'ten aldığım 3258'di galiba kodu 1 metrelik 24 kumandalı LED. Kasanın arkasındaki USB portuna bağlı.
Şuan elimde RGB LED'ler için;
1- RGB'nin kırmızı, yeşil, mavi ve siyah birbirine yapışık kablo var. Yani anakarta başladığımız kablo.
2- 4 pinli iğne var.
3- 2 kabloyu tek bir kablo haline getiren LED kablosu var.

Alacağım eşyalar olarak da;
1- 12v 3 amper adaptör
2- RGB LED kumandası

Molex kablosunu nasıl adaptör olarak kullanabilirim? Kullansam sıkıntı olur mu?

Bir sorun daha var. Ankartım LED desteği veriyor. Fakat sadece 8 renk ve birkaç efekt. Anakarta bağlı olan LED masanın arkasındaki kırmızı renkte yanan RGB LED. Kasanın içinde ise AliExpress'ten aldığım 3258'di galiba kodu 1 metrelik 24 kumandalı LED. Kasanın arkasındaki USB portuna bağlı.
Şuan elimde RGB LED'ler için;
1- RGB'nin kırmızı, yeşil, mavi ve siyah birbirine yapışık kablo var. Yani anakarta başladığımız kablo.
2- 4 pinli iğne var.
3- 2 kabloyu tek bir kablo haline getiren LED kablosu var.

Alacağım eşyalar olarak da;
1- 12v 3 amper adaptör
2- RGB LED kumandası

Molex kablosunu nasıl adaptör olarak kullanabilirim? Kullansam sıkıntı olur mu?
Molex kablosunu direkt adaptör olarak kullanabilirsin sıkıntı yaratmaz. Sarı olan kablo ile siyah olan kablolardan 1 tanesine ledin 2 kablosunu sokman yeterli olacaktır fakat RGB Ledlerde kullanamazsın tek renk varsa kullanılabilir.

Hocam LED falan bir sürü sistem yaptım, tavanda 5 metre sese duyarlı LED devresi var. Atatürk tablolarımda aynı şekilde LED döşeli. Bir yerden sonra gerçekten sıkılıyorsunuz.
1564007011460.jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı