Bilgisayar Masaüstünde %100 CPU Kullanıyor

Arkadaşlar normalde böyle bir şey yoktu fakat dün gece 12'den sonra başıma geldi tuhaf bir şekilde anlam veremedim.

Bilgisayarı açma düğmesine basıyorum ve bilgisayar açılıp karşıma masaüstü geldiğinde ben hiçbir işlem yapmasam bile görev yöneticisini açtığımda işlemcinin kendi kendine %90 veya %100'lerini kullandığını gördüm.

Şunu da belirtmek istiyorum bundan önce şöyle bir sıkıntım daha vardı, bilgisayarı açıp masaüstü geldiğin de bilgisayar kendi kendine ısınıp mecburen fanlarını çalıştırıyordu.

Çünkü ben PC'yi oyun modunda kullanıyorum ve otomatik soğutma özelliği var ısındığı zaman PC oto fan açıyor ve soğuttuğun da fanları oto durduruyor.

Not: Dün gece bu foruma sizce hangi antivirüs programını kullanmalıyım diye bir konu açmıştım. Gece saat 4 gibi Kaspersky antivirüs programında karar kıldım ve yüklemek için sitesine girip setup'unu indirdim ve kurmaya başladım.

Fakat daha sonra kurduğum programı bilgisayardan kaldırmam gerekti ve revo uninstaller adlı program ile detaylı kaldırma yaptım. Bunu yapıp, yan, Kaspersky'ı kaldırıp PC'yi yeniden başlattığımda böyle bir şey başıma geldi fakat bunu sadece bilin diye söylüyorum belki bununla alakası da olmayabilir.

Not 2: Bilgisayarımın açma kapama tuşunun üstünde bulunan LED gösterge panelini çıktığı için Monster ekibine mail attım ve garantiye vermek istediğimi söyledim onlarda bana en kısa zamanda bilgisayarı kadıköy şubesine kargolamamı ya da kendim gelip elden teslim etmem gerektiğini söylediler.

Ben kendim gidip elden teslim edeceğim sizce bu sorunu düzeltemezsek ve bu sorunu da garantiye bildirirsem onlar da bu sorun le ilgili bir şey yapamazlarsa bana yeni bilgisayar verirler mi? Çünkü bu durumdan çok rahatsızım. Bu arada bilgisayar daha yeni Mart ayında almıştım.

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Revo Uninstaller programını indirdiğiniz site içine worm gömmüş olabilir. Görev yöneticisinden girip en çok cpu kullanan hizmetlere bakın. Olağandışı şekilde fazla kullanan bir hizmet/program olursa dosya konumuna gidip silin. Bu tarz programlar detaylı kaldırma yapmak için yönetici izni ister ve verirsiniz. Bu yüzden worm gömmek için en ideal programlar bunlardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı