Bilgisayar mı, konsol mu?

İntrasty

Hectopat
Selamlar, sizin için yazımı olabildiği kadar kısa tutmaya çalışacağım.

Ben ortalamanın altında ve çoğu oyunu kaldıramayacak bir bilgisayar sahibiyim. Elimde 2 tane konsol var (PS3, Xbox 360) bunları elden çıkartıp PS4 almaya niyetlendim ama yeni bir PC alma fikri de aklımda yok diyemem. PS4 beni exclusive oyunları beni kendine çeken taraf oldu ama benim tek amacım oyun değil, bilgisayarda oyun geliştiriyorum ve ilerideki mesleğim büyük ihtimalle bununla ilgili olacak. Yanı sıra modelleme, animasyon, ses ister istemez bir bilgisayara ihtiyacım oluyor ve elimdeki sistem artık beni idare edemiyor. Eğer yeni bir bilgisayar alabilirsem en fazla Ryzen 5 1600 AF ve RX 570 civarı bir sistem alabilirim. Konsol alırsam PS4 Slim 1 TB almayı düşünüyorum. Sizce kararımı hangisinden yana kullanmalıyım?

Şu anki sistemim;
  • R7 240
  • i3-2120
  • 8 GB RAM.
  • 120 GB SSD, 500 GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu okuyana kadar Xbox Series S diyordum ama o zaman bilgisayar almanız daha iyi olur.
""tek amacım oyun değil, bilgisayarda oyun geliştiriyorum ve ilerideki mesleğim büyük ihtimalle bununla ilgili olacak. Yanı sıra modelleme, animasyon, ses ister istemez bir bilgisayara ihtiyacım oluyor ve elimdeki sistem artık beni idare edemiyor.""

Oyun da geliştirdiğin icin PC almanı öneririm ama sistemi biraz daha güçlü tutsan daha iyi olur ayrıca PS exclusive oyunları da tek tek PC'ye çıkıyor Xbox zaten var tabii o oyunlarda nasıl bir performans alırsın bilmiyorum.

İhtiyaca göre değişir. Ama şahsi görüşüm: Konsol ile yapabildiğin herşeyi bilgisayar ile yapabilirsin ama bilgisayar ile yapabildiğin herşeyi konsol ile yapamazsın. O yüzden sağlam bir bilgisayar.

Geri
Yukarı