Konsol mu? Bilgisayar mı? Hangisi alınmalı?

sinaneryt

Hectopat
Daha fazla  
Konsol mu alsam PC mi toplasam karar vermekte zorluk çekiyorum.
Elimde uzun süredir kullandığım bir laptopum var ve yeni oyunları kaldırmıyor artık malesef.
Bilgisayarımı yenilemeyi düşünüyordum ama böyle küçük ekranlardan ve sandalyelerden sıkıldım.
Evimdeki televizyonuma bir konsol mu almalıyım yoksa PC mi toplamaya çalışmalıyım?
Bu arada internette gezinmektir video izlemektir falan bunları televizyonda yapabiliyorum, sadece oyun oynayarak vakit geçirmek istiyorum. Bir de oyunların konusu beni çok cezbeder ama ne yazık ki İngilizce bilmiyorum. Türkçe içerikli oyunları hangi platformda daha rahat bulabilirim?

Yardımlarınız ve güzel yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Az para verip en yeni oyunları en yüksek grafikte 30 fps'de sorunsuz paşa paşa oynarım diyorsan konsol,
çok para veririm ama oyundan daha çok zevk alırım, arada başka işlerimi de hallederim diyorsan bilgisayar.

Bugün ikisine de sahip olmasam gider ikinci el 850-900 Liraya temiz bir PS4 alır keyfime bakardım. O paraya bugün neredeyse sadece 1050 Ti alamıyorsun, donanım piyasası berbat. Bütçe sıkıntı değil diyorsan baharı bekleyip yeni nesil güncel bir PC alınabilir.

Benim fikrim, hangi oyunları oynamak istiyorsun onu düşün. Konsolda kaliteli oyunlar var ama bilindiği gibi oyunları aşırı pahalı. Bilgisayar topladığın zaman oyundan başka şeyler de yapabilirsin ve oyunları bedava.

Normalde orta halli bir PC ve yanına da Xbox Controller almanızı önerirdim ama bu orta halli bilgisayar şu an 3000 lira civarı en az. O yüzden kısa vadede konsol alıp TV karşısında koltukta keyfinize bakabilirsiniz. Konsol olarak da hangi oyunları oynamak istediğinize göre seçim yapabilirsiniz ama bildiğim kadarı ile Playstation tarafında Türkçe içerik daha fazla.

Benim fikrim, hangi oyunları oynamak istiyorsun onu düşün. Konsolda kaliteli oyunlar var ama bilindiği gibi oyunları aşırı pahalı. Bilgisayar topladığın zaman oyundan başka şeyler de yapabilirsin ve oyunları bedava.
PC'de oyunlar bedava derken Steam indirimlerini veya G2A gibi uygun fiyatlı key satan siteleri mi diyorsun yoksa korsandan mı bahsediyorsun?

Konsol oyunlarını kutulu almak yerine PlayStation store'daki tüm yıl süren ve sürekli değişen indirimlerden faydalanarak satın alabilirsin ve kardeşlik yaparak ucuza aldığın oyunu da 2 kişi ortak satın alıp yarı yarıya da ödeyebilirsin.

Açıkçası bana şuan 6 GB GTX 1060'a 2.000 TL, 16 GB DDR4 RAM'e 1.000 TL vermek saçma geliyor kaldı ki bunun daha anakartı, harddiski, güç kaynağı ve kasası var.

PC'de oyunlar bedava derken Steam indirimlerini veya G2A gibi uygun fiyatlı key satan siteleri mi diyorsun yoksa korsandan mı bahsediyorsun?

Konsol oyunlarını kutulu almak yerine PlayStation store'daki tüm yıl süren ve sürekli değişen indirimlerden faydalanarak satın alabilirsin ve kardeşlik yaparak ucuza aldığın oyunu da 2 kişi ortak satın alıp yarı yarıya da ödeyebilirsin.

Açıkçası bana şuan 6 GB GTX 1060'a 2.000 TL, 16 GB DDR4 RAM'e 1.000 TL vermek saçma geliyor kaldı ki bunun daha anakartı, harddiski, güç kaynağı ve kasası var.
Dediğim gibi hangi oyunları oynayacağına bağlı. Bilgisayarda çoğu oyunun crack li dosyaları çıkıyor. Ama eğer amaç sadece oyun oynamak ise tabiki de konsol daha uygun olur, oyunları eğer çok pahalı alınmayacaksa.

Ben kendi açımdan söyleyeyim. Şuan kullandığım bilgisayarda ekran kartı yoktu HD graphics 630 ile birçok oyunu oynuyordum özellikle CS GO da yeterli geliyordu. Bir indirimde GTX 1070 e 2000 TL verdim aldım. Şuan diyorum ki keşke o zaman 1050 Tİ + PS4 alsaydım. CS oynamıyorum diyorsan kesinlikle git PS4 al.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı