Bilgisayar mikrofon ve kulaklığı görmüyor

EmirhanSalmanTR

Decapat
Daha fazla  
Anakart
H61 M-E
Öncelikle merhaba. Bilgisayarım mikrofon ve kulaklığı görmüyor. Ses driverını anakartın sitesinden indirip kurdum. Defalarca kaldırıp yeniden yükledim ancak sorun hala devam ediyor. 2 ay öncesinde eski sistemim / anakartımda çalışıyordu, 2.el yeni sistem topladım. Anakartın ses girişlerinde sorun olabilir ancak kasanın ses girişleride çalışıyordu kasadan takıyordum. Yapabiliceğim ınternet'te çözüm olabilecek tüm her şeyi yaptım. Yardıma ihtiyacım var.

Kasanın ses girişleri anakartınıza bağlıdır. Anakartınıza bağlı olan kasanın ses girişlerinin kontrol edin.

İşletim sisteminiz sürücüleri engelliyor olabilir. Temiz kurulum yapıp tekrar denemenizi öneririm.

Olmaz ise anakartınızda sorun var demektir.

Kasanın ses girişleri anakartınıza bağlıdır. Anakartınıza bağlı olan kasanın ses girişlerinin kontrol edin.

İşletim sisteminiz sürücüleri engelliyor olabilir. Temiz kurulum yapıp tekrar denemenizi öneririm.

Olmaz ise anakartınızda sorun var demektir.
Reis öncelikle geç gördüğüm için kusura bakma umarım cevap verirsiniz. Ana kartımın usb ve ethernet girişinde sorun var, yolları yanmış bu yüzden ethernet kartı almıştım usb'yide kasanın ön girişlerinden bir çoklayıcı alıp hallediyordum ancak kasanın ses girişleride bozuk olsa kasanın ön tarafı çalışıyordu, dediğiniz gibi anakarta bağlanıyor ama Anakart üstündeki ses girişleriyle ön panel girişleriyle bir alakası varmı?
Ayrıca Aygıt Yöneticisinde > ses, video ve oyun denetleyicileri kısmında 2 tane denetleyici görüyorum bu normal mi?
1653416459446.png

Ve kayıt aygıtları kısmında böyle gözüküyor;
1653416590325.png

1653416611326.png

Daha yeni format attırdım gerçekten format atmak isterim ancak bilgisizim ve bir bilgisayarcıya götürmek benim için zor parasıda maliyetli öğrenci bir birey için 60-80 arası. Gerçekten çözebilirsem benim için çok güzel olur.

Reis öncelikle geç gördüğüm için kusura bakma umarım cevap verirsiniz. Anakartımın USB ve Ethernet girişinde sorun var, yolları yanmış bu yüzden Ethernet kartı almıştım USB'yide kasanın ön girişlerinden bir çoklayıcı alıp hallediyordum ancak kasanın ses girişleride bozuk olsa kasanın ön tarafı çalışıyordu, dediğiniz gibi anakarta bağlanıyor ama anakart üstündeki ses girişleriyle ön panel girişleriyle bir alakası var mı?
Ayrıca aygıt yöneticisinde > ses, video ve oyun denetleyicileri kısmında 2 tane denetleyici görüyorum bu normal mi?Eki Görüntüle 1398460
Ve kayıt aygıtları kısmında böyle gözüküyor;Eki Görüntüle 1398471
Eki Görüntüle 1398472
Daha yeni format attırdım gerçekten format atmak isterim ancak bilgisizim ve bir bilgisayarcıya götürmek benim için zor parasıda maliyetli öğrenci bir birey için 60-80 arası. Gerçekten çözebilirsem benim için çok güzel olur.

Anakartınızın USB girişlerinde sorun var yazmışsınız. Öndeki USB'lerde anakartınaza bir kablo ile bağlıdır ve büyük ihtimalle anakarınızın o kısmında da sorun vardır. Bu yüzden ön USB'lerde çalışmaz, çalışmamazlık yapar. Aygıt yöneticisinde iki adet ses denetimcisinin gözükmesinin sebebi ekran kartınızın HDMI çıkışlı olmasından dolayı. HDMI hem ses hem görüntüyü aktardığı için iki adet gözüküyor. Diğeri (Realtek yazan) zaten anakartınızın ses çıkış noktası.

Çözüm olarak şunu deneyebilirsiniz: Kasanızdaki USB'lerden sorunsuz çalışan var ise USB ses kartı alıp takmanız. Böylelikle kasanıza hem mikrofon hem de hoparlör takıp ses giriş çıkışı alabilirsiniz. Örnek olarak linkteki aparattan. Farklı modelleri var. Çok pahalı bir şey almanıza gerek yok bence ama yine de sizin bütçeniz önemli bu konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı