Bilgisayar Montajı Sonrası Görüntü Gelmeme Sorunu

versuss

Decapat
Merhabalar bugün Vatandan Ryzen 5 2600 işlemci, Gigabyte A320M-S2H anakart ve Gskill RipjawsX 3000 MHz 8 GB RAM aldım. Montajını yaptım ancak açtığımda ekrana görüntü gelmiyor, sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet kardeşlerim yazmayı unutmuşum kusura bakmayın sorun BİOS’taymış. Ancak tam BİOS’u güncelledim sistemi topladım akşamında monitör patladı onun da yenisini almam gerekecek bir türlü yâr olmadı sistem bana 😄
Ve şöyle bir sıkıntı vardı; normalde ekran kartım boştayken 35-40 derece civarı çalışıyodu yeni sistemimle beraber 58-59 derecelere çıktı bilmiyorum hani monitör de yapmış olabilir mi bu sıkıntıyı

Evet kardeşlerim yazmayı unutmuşum kusura bakmayın sorun BİOS’taymış. Ancak tam BİOS’u güncelledim sistemi topladım akşamında monitör patladı onun da yenisini almam gerekecek bir türlü yâr olmadı sistem bana 😄
Ve şöyle bir sıkıntı vardı; normalde ekran kartım boştayken 35-40 derece civarı çalışıyodu yeni sistemimle beraber 58-59 derecelere çıktı bilmiyorum hani monitör de yapmış olabilir mi bu sıkıntıyı

Büyük ihtimalle yeni sistemin ile birlikte ekran kartın kapasitesinin daha fazlasını kullanmaya başladı bu yüzden sıcaklık değerleri yükselmiştir. 55-60 bu dereceler ekran kartı için problem değil.

320m anakartlar 1.nesil ryzen ile açılıp bios uptade edilir. Bios uptade işleminden sonra 2.nesilleri algılamaya başlar. Anakart tercihiniz arkadaşların belirttiği anakart tarafından kullansaydiniz keşke. O ram ile sadece ramler OC yapılabilir. İşlemci OC işlemi yapılamaz. Neyse olan olmuş. İnternetten verdiyseniz siparişi iade hakkınız var 14 gün magazandansa gönül minnet işlerini araya sokup üstüne para ekleyip b450 3200 OC li MK veya pro serisi anakart alın. Şimdiden sisteminiz hayırlı olsun [emoji120]

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı