Bilgisayar Montajı Yapmak Zor mu?

Yarın sistemimi kuracağım ama hiç sıfırdan montaj yapmadım. Daha önce; işlemci, RAM, ekran kartı ve anakartı söküp taktım ama sıfırdan montaj yapmak zor mudur? Ayrıca, kabloların görünmesini istemiyorum. Bilgisayarcıya versem, kablolar etrafta uçuşacak. Kablolamayı düzgün yapmak için video falan var mıdır ya da önerileriniz?

Kasa: Dark Sentinel Pro

Aynı durumdayız ayrıntılı montaj videosu bulursan konuya eklersen memnun olurum.Özellikle kasa önündeki girişleri bağlama...

Aynı durumdayız ayrıntılı montaj videosu bulursan konuya eklersen memnun olurum.Özellikle kasa önündeki girişleri bağlama...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hem ayrıntılı montaj hem kablo toplama buyur video .

Ekran kartının vidası olmayabilir. slota anakartın kelepçesi ile oturuyordur.
Vida montajı varsa, kutusundan kesin çıkar. Daha kutusunda gerekli malzemesi çıkmayan parça göremedim. :)
Montaj kısmı da çok kolay stres yapmana gereken hiç bir şey yok. Zaten her kablo/kart oturacağı yer belli. Yanlış ya da ters takma gibi bir durum olamaz.
Tek dikkat etmen gereken nokta anakartı kasaya montajlarken kastırma yamultma vs olmasın. Sinyal/elektrik kanalları çatlayabilir kastırırsan, ama dikkatli yapacağına eminim.
Kolaylıkla yapabilirsin.

Ekran kartının vidası olmayabilir. slota anakartın kelepçesi ile oturuyordur.
Vida montajı varsa, kutusundan kesin çıkar. Daha kutusunda gerekli malzemesi çıkmayan parça göremedim. :)
Montaj kısmı da çok kolay stres yapmana gereken hiç bir şey yok. Zaten her kablo/kart oturacağı yer belli. Yanlış ya da ters takma gibi bir durum olamaz.
Tek dikkat etmen gereken nokta anakartı kasaya montajlarken kastırma yamultma vs olmasın. Sinyal/elektrik kanalları çatlayabilir kastırırsan, ama dikkatli yapacağına eminim.
Kolaylıkla yapabilirsin.
Hortlatmışmı olacagım bilmiyorum lakin,çok güzel yorumlamış özetlemişsiniz kendi adıma tedirginlik yaşıyordum kasa toplatmakmı yoksa toplamakmı konusunda şimdi daha netleşti kendim toplayacağım teşekkürler tekrardan :)

Yeni konular

Geri
Yukarı