Bilgisayar mouse ve klavye algılamıyor

franzlizst

Decapat
Merhaba. Önceden bilgisayarımı açtığımda mouse ve klavyemi görmüyordu bende kasada ki reset tuşuna basarak işimi görüyordum fakat bu kasada reset tuşu yok ve bilgisayarımı açtığım zaman takılı olan hiçbir aygıtı algılamıyor. Ne yapabilirim?

Merhaba. Önceden bilgisayarımı açtığımda mouse ve klavyemi görmüyordu bende kasada ki reset tuşuna basarak işimi görüyordum fakat bu kasada reset tuşu yok ve bilgisayarımı açtığım zaman takılı olan hiçbir aygıtı algılamıyor. Ne yapabilirim?

Mouse ve kalvyeniz kablosuz mu?
Kablolu cihazda sorun olmaması lazım.

Kablolu ise ışıkları yanıyor mu?
USB'den sök tak yapmayı deneyin.
Mouse ve klavyenizde ya da USB portlarınızda sorun var gibi.

Işıkları yanmıyor. Kaç kez sök tak yaptım lakin sadece klavyemin ışığı geldi fakat hiç tepki vermiyor. Bilgisayar açılırken ışıkları yanıyor ama Windows açılış menüsüne geldikten sonra gidiyor.

Işıkları yanmıyor. Kaç kez sök tak yaptım lakin sadece klavyemin ışığı geldi fakat hiç tepki vermiyor. Bilgisayar açılırken ışıkları yanıyor ama Windows açılış menüsüne geldikten sonra gidiyor.

BIOS'a girebiliyor musunuz?
Cevap evet ise BIOS'tan USB keyboard ve USB mouse ayarını enable yapıp deneyin.
Eski anakartlarda bu ayarı yapmak gerekiyor.
Ayrıca sistem özellikleriniz nedir?

BIOS'a girebiliyor musunuz?
Cevap evet ise BIOS'tan USB keyboard ve USB mouse ayarını enable yapıp deneyin.
Eski anakartlarda bu ayarı yapmak gerekiyor.
Ayrıca sistem özellikleriniz nedir?

BIOS'da USB function diye bir ayar buldum ve enable şu an. Onun dışında bir ayar bulamadım.

Sistem özelliklerim:

İşlemci: Xeon X3440.
Ekran kartı: ASUS GT730 DDR3.
Anakart: ASUS P7H55-M LX.

BIOS'da USB function diye bir ayar buldum ve enable şu an. Onun dışında bir ayar bulamadım.

Sistem özelliklerim:

İşlemci: Xeon X3440.
Ekran kartı: ASUS GT730 DDR3.
Anakart: ASUS P7H55-M LX.

Advanced altında USB keyboard ve USB mouse olması lazım.
Senin anakart eski denilebilecek bir kart kesin vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı