Bilgisayar mühendisi olmak istediğimden emin değilim

hrafn1

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Benim kafam çok karışık ve size danışmak istedim. Ben şu an bilgisayar mühendisliği okuyorum, bilgisayarla da bölümle de aram iyi fakat bitirip de bilgisayar mühendisi mi olmak istiyorum emin değilim. Yani farklı bir işe atılıp kendi işimi oluşturmak istiyorum ya da bir hobiye yönelip hobilerim üzerinden bir iş yapmak istiyorum. Mesela aşırı bir kaligrafi merakı var bende ama çok iyi olduğum bir hobi değil çünkü yeni başladım, kaligrafi yapıp bir şeyler üretip satmak istiyorum mesela ama kendimi geliştirme sürecindeyim daha ve çok uzun sürer diye düşünüyorum. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Önerebileceğiniz atılabileceğim kendi işimi üretebileceğim bir şeyler var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kendinizi okulunuzu okurken farklı konularda geliştirebilirsiniz. Hangi alanlara ilgi duyduğunuzu öğrenmek için farklı farklı alanları araştırabilirsiniz size uygun olanını seçebilirsiniz. Ben size herhangi bir alan öneremeyebilirim ama şu kadarını söyleyebilirim ki sırf farklı alanlara yöneleyim derken okulunu bırakan arkadaşlar var. Sakın okulunuzu bırakmayın. İlgi alanlarınızı hobi olarak ilerletin. Mesela kaligrafi sanatına ilgi duyuyorsanız kendinizi yavaş yavaş geliştirmeyi deneyin. Kurslara yazılabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı