Bilgisayar mühendisi olunursa işsiz kalınır mı?

377619

Hectopat
Makaleler
1
Aklımda bilgisayar mühendisi olmak var. Sizce kendimi bilgisayara daha çok versem ve bilgisayar mühendisliğini kazansam işsiz kalır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalabilir tabii neden kalmasın, eğer kendini yeterince geliştirmezsen sektör standartlarına ulaşamazsan kalabilirsin tabii. Ama bu gözünü korkutmasın sıkı çalışırsan ve çalışkan biri olursan illa bir yerlere varırsın.

Hakkari Üniversitesinde okursanız iş bulmanız daha zor olur. ÖDTÜ, İTÜ, YTÜ, Bilkent, Boğaziçi vb. yerlerde okursanız siz iş aramazsınız, onlar sizi ararlar. Kendinizi geliştirmeniz de çok önemli burada.

Bilgisayar ve yazılım mühendisliğinde kendini yeteri kadar verirsen freelance da çalışarak hiçbir şekilde işsiz kalmazsın. İşten kastın özel sektörse yine kendini verirsen işsiz kalmazsın. Olay tamamen sende bitiyor.

Hakkari üniversitesinde okursanız iş bulmanız daha zor olur. ODTÜ, İTÜ, YTÜ, bilkent, boğaziçi vb. yerlerde okursanız siz iş aramazsınız, onlar sizi ararlar. Kendinizi geliştirmeniz de çok önemli burada.

Üniversite ile alakası pek yok bu işin, ben üniversite bilerek okumadım ama ben iş aramıyorum, firmalar beni arıyor :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı