Bilgisayar Mühendisliği için 7000 TL Notebook veya MacBook Önerisi

s0ciopathh

Hectopat
Daha fazla  
Bu sene okula başlayacağım. Yazılım ve ileride Unity ile oyun yapmak gibi şeylerle uğraşacağım. MacBook almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz? Ya da standart bir Laptop mu almalıyım? 7000 TL bütçem var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ios uygulaması geliştireceksen mac bir cihaza ihtiyacın var sanırım fakat bunun ne donanımla (eğer unity vs. Kullanacaksan donanıma yatıracaksın parayı) ne de işletim sistemiyle alakası var...
Sen kendin ileride hangi alana yöneliceksen onla uğraşacaksın. (Dil, platform vb.) Önerim şarjı uzun giden ve taşınabilir bir lattop alman. Eğer oyun oynarım dersen biraz beklemeni öneririm. Ne de olsa yeni ekran kartlarını hepimiz bekliyoruz.

Bana göre bir adet freedos lattop (15.6inch veya 14inch olması tercihimdir) alıp içine *nux veya windows kurup işini görmen. Windows kurduktan sonra sanal makineye *nux kurarsın. Başarılar.

Ben de bilgisayar veya yazılım okuyacağım fakat alacağım laptop boyutuna karar veremedim. 17.31" alırsam çok mu büyük olur? Oyun oynarken 15.6" çok küçük gelecekmiş gibi düşünüyorum. Laptop olarak Asus TUF serisine bakabilirsin. Monster Tulpar serisini de tercih edebilirsin.

Eğer oyun tasarlamayacaksan normal bir laptop işini görür. Ben hem oyun oynamak hemde program vb yazmak için Monster Abra A5 V12.1 aldım. Çok iyi de işimi görüyor.

Fakat unity ile oyun tasarlayacaksan daha üst model bir laptop alabilirsin.

Ben aldığım pc de web tasarım, java programlama vb gibi işleri yapıyorum şu zamana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı