Bilgisayar mühendisliği için bilgisayar önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilgisayar mühendisliğinden mezun olana kadar ödevlerde sıkıntı yaşamak istemiyorum MacBook Pro en düşük konfigürasyonu benim için uygun mudur(MacBook Pro 13 inç touch bar 1.4GHz QC i5 8 GB RAM 128 GB SSD gümüş MUHQ2TU/A) oyun oynamayı düşünmüyorum 10K civarı başka bilgisayarda olabilir.

Bu konuda bile Monster notebook önerenler olmuş. Hayret ve dehşetle okudum verilen cevapları. Öncelikle, bilgisayar mühendisiyim. Yazmış olduğun MacBook yeterli olacaktır. Hatta okul hayatın boyunca bütün ihtiyaçlarını karşılayacak ve projelerde önemli roller üstlenecektir. Diğer bilgisayarlara bakmanı tavsiye etmem. Özellikle diğer arkadaşların önerdiği oyun bilgisayarı tarzında bilgisayarlar ile vakit ve nakit kaybetmemelisin.

Ben mi bir şey kaçırıyorum anlamadım, 10 bin TL ye 2060 ve 10. nesil işlemcili varken böyle şeyler atıyorsunuz ?
Yazdığım macbook pro yu 8.500 alabiliyorum dediğim gibi pil ömrü ve uzun süre kullanmayı düşünüyorum daha önce laptop kullanmadım ne kadar süre götürür bilmiyorum o yüzden en uzun diye lanse edilen mace yöneldim doğrusu

Neden macbook seçtiniz anlamadım.

Bunu alabilirsiniz, oyun oynamanıza gerek yok.
Aynı markanın 1650 modelinin hem 8500 hem de 11500 e satıldığına bakarsanız nedenini anlarsınız

Bu konuda bile Monster notebook önerenler olmuş. Hayret ve dehşetle okudum verilen cevapları. Öncelikle, bilgisayar mühendisiyim. Yazmış olduğun MacBook yeterli olacaktır. Hatta okul hayatın boyunca bütün ihtiyaçlarını karşılayacak ve projelerde önemli roller üstlenecektir. Diğer bilgisayarlara bakmanı tavsiye etmem. Özellikle diğer arkadaşların önerdiği oyun bilgisayarı tarzında bilgisayarlar ile vakit ve nakit kaybetmemelisin.
Macbooktan anlamam fakat işlemcinin ghzsi için öyle söyledim, arkadaşın ne programlar kullanacağını bilmiyorum fakat proje çizimi gibi bir şeyler yapacaksa işlemci ghz si önemli diye biliyorum.

8. Nesil işlemci olması büyük bir eksik midir sizce 10. Nesile zorlamaya gerek yokmuş gibi hissediyorum boyut olarak 13 inç uzun kullanımda sıkıntı olur mu oyun oynamayacağım ama sonuçta bide Windows ile işim olur mu okurken pek evde çok iyi olmayan bi masaüstü var en kötü onla idare ederim diye düşündüm hafıza olarakta ayrıca ssd daha mantıklı geldi

8. nesil işlemci olması büyük bir eksik midir sizce 10. nesile zorlamaya gerek yokmuş gibi hissediyorum boyut olarak 13 inç uzun kullanımda sıkıntı olur mu oyun oynamayacağım ama sonuçta bir de Windows ile işim olur mu okurken pek evde çok iyi olmayan bir masaüstü var en kötü onla idare ederim diye düşündüm hafıza olarak da ayrıca SSD daha mantıklı geldi.

Benim attığım bilgisayar senin alacağın bilgisayarla aynı fiyatta. Proje çizimleri vb gibi şeyler yapacaksan benim attığımın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Hız açısından daha hızlı işlemler yapabileceğinin yanında depolama alanı daha fazla ve ekranı daha büyük. Belki canın sıkılır bir şeyler oynamak istersin. O yüzden ikisinin de 10K olduğunu düşünürsek benim attığım daha mantıklı. Karar senin.

Macbooktan anlamam fakat işlemcinin ghzsi için öyle söyledim, arkadaşın ne programlar kullanacağını bilmiyorum fakat proje çizimi gibi bir şeyler yapacaksa işlemci ghz si önemli diye biliyorum.
Bildiğim kadarıyla bilgisayar mühendisliği müfredatında java c c++ c# gibi dersler var ve bunlar için öyle yüksek özelliklere ihtiyaç yok ama işletim sistemi olarak arada farklar olduğu söyleniyor
Daha kendi bilgisayarını seçemeyen kişi nasıl bilgisayar mühendisliği okuyacaksa? Güzel ülkem nelere kadirsin...
Peki efendim özür dileri sizden hatta bütün ülkeden.(!)

Bildiğim kadarıyla bilgisayar mühendisliği müfredatında Java C C++ C# gibi dersler var ve bunlar için öyle yüksek özelliklere ihtiyaç yok ama işletim sistemi olarak arada farklar olduğu söyleniyor.

Benim kastettiğim aynı fiyata daha yüksek bir şey almak varken niye düşük alasın. MacBook'un farkını bilmiyorum çok bilmişlik yapıyorum gibi olmasın fakat bence saçma.

Ek olarak ben de C#konusunda eğitim görüyorum ve işlemci çok fazla fark ettiriyor. Alacağın MacBook'un işlemcisi düşük. Eğer MacBook'un kendine ait değerleri farklıysa onu bilmiyorum.

Benim kastettiğim aynı fiyata daha yüksek bir şey almak varken niye düşük alasın. MacBook'un farkını bilmiyorum çok bilmişlik yapıyorum gibi olmasın fakat bence saçma.

Ek olarak ben de C#konusunda eğitim görüyorum ve işlemci çok fazla fark ettiriyor. Alacağın MacBook'un işlemcisi düşük. Eğer MacBook'un kendine ait değerleri farklıysa onu bilmiyorum.
Turbo boost 3.9GHz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı