Bilgisayar mühendisliği için bilgisayar önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Turbo boost 3.9GHz
Benim size attığım turbo ile 5.0 ghz :)
Turbo boost 3.9GHz
İlla da iş bilgisayarı olacak diyorsanız

Buradan inceleme yapın.

Fiyatınızı aşabilecekseniz;

Doğrudur işlemci olarak daha üstün ama işte benim korkum uzun sürede nasıl olur beni yarı yolda bırakır mı bir 5-6 sene idare etmesi lazım beni bu konuda çok övdüler :)

Dediğim gibi MacBook konusunda bilgim yok. Hiç kullanmadım ve incelemedim, eğer bilgili birisi öyle diyorsa onu alın.

8. Nesil işlemci olması büyük bir eksik midir sizce 10. Nesile zorlamaya gerek yokmuş gibi hissediyorum boyut olarak 13 inç uzun kullanımda sıkıntı olur mu oyun oynamayacağım ama sonuçta bide Windows ile işim olur mu okurken pek evde çok iyi olmayan bi masaüstü var en kötü onla idare ederim diye düşündüm hafıza olarakta ayrıca ssd daha mantıklı geldi

Maddi durumun el verirse tabii ki 10. nesil çok daha mantıklı olacaktır. Boyut olarak herhangi bir problem yaşamazsın. Okul ile ilgili olarak evindeki masaüstü her türlü windows işini çözecektir. Diğer bilgisayarları önermekte ısrar eden arkadaşları ciddiye alma lütfen. İşlemci frekansının ne olduğunu bile bilmeyen insanlar gelip burada hangi amaçlarla kullanılacağını bile bilmediği bilgisayar konusunda öneride bulunuyorlar. İlginç.

Benim attığım bilgisayar senin alacağın bilgisayarla aynı fiyatta. Proje çizimleri vb gibi şeyler yapacaksan benim attığımın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Hız açısından daha hızlı işlemler yapabileceğinin yanında depolama alanı daha fazla ve ekranı daha büyük. Belki canın sıkılır bir şeyler oynamak istersin. O yüzden ikisinin de 10K olduğunu düşünürsek benim attığım daha mantıklı. Karar senin.

Senin attığın bilgisayar konu sahibi arkadaşın alacağı bilgisayardan daha mantıklı değil. Bu karşılaştırmayı neye göre yaptın neyin hızından bahsediyorsun bilmiyorum ama depolama ve ekran büyüklüğünden bahsettiğine göre kendin de neye göre karşılaştırma yaptığını bilmiyorsun. Bahsettiğin bu özelliklerin bilgisayar mühendisliği okuyacak arkadaşa hiçbir yararı olmayacaktır. Lütfen bilmediğiniz konulara Ghz daha yüksek diye atlamayın. Ghz diye bir şey yoktur. Frekans vardır. İşlemci frekansının yüksek olması o bilgisayarın daha mantıklı olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü o bilgisayarın nerelerde kullanılacağını bilmiyorsun ve tamamen sallıyorsun. Ben bilgisayar mühendisi olduğumu söylediğim halde arkadaşın geçeceği bütün yollardan geçmiş birisi olarak vardır bir bildiği deyip susmak yerine, önerdiğin bilgisayarda ısrarcı olman bu konuda ne kadar bilgisiz olduğunu gösteriyor.

Maddi durumun el verirse tabii ki 10. nesil çok daha mantıklı olacaktır. Boyut olarak herhangi bir problem yaşamazsın. Okul ile ilgili olarak evindeki masaüstü her türlü windows işini çözecektir. Diğer bilgisayarları önermekte ısrar eden arkadaşları ciddiye alma lütfen. İşlemci frekansının ne olduğunu bile bilmeyen insanlar gelip burada hangi amaçlarla kullanılacağını bile bilmediği bilgisayar konusunda öneride bulunuyorlar. İlginç.

Senin attığın bilgisayar konu sahibi arkadaşın alacağı bilgisayardan daha mantıklı değil. Bu karşılaştırmayı neye göre yaptın neyin hızından bahsediyorsun bilmiyorum ama depolama ve ekran büyüklüğünden bahsettiğine göre kendin de neye göre karşılaştırma yaptığını bilmiyorsun. Bahsettiğin bu özelliklerin bilgisayar mühendisliği okuyacak arkadaşa hiçbir yararı olmayacaktır. Lütfen bilmediğiniz konulara Ghz daha yüksek diye atlamayın. Ghz diye bir şey yoktur. Frekans vardır. İşlemci frekansının yüksek olması o bilgisayarın daha mantıklı olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü o bilgisayarın nerelerde kullanılacağını bilmiyorsun ve tamamen sallıyorsun. Ben bilgisayar mühendisi olduğumu söylediğim halde arkadaşın geçeceği bütün yollardan geçmiş birisi olarak vardır bir bildiği deyip susmak yerine, önerdiğin bilgisayarda ısrarcı olman bu konuda ne kadar bilgisiz olduğunu gösteriyor.
Çok teşekkürler zaman ayırdığın için benim aslında korkum bazı zaman gelince ulan Windows lazım dememek tekrardan teşekkürler iyi akşamlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı