Bilgisayar mühendisliği için İzmir Ekonomi vs Yeditepe Üniversitesi

CaillouBey

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. %50 burslu okumayı düşünüyorum. İkisi arasında eğitim ve gelecek vaadi açısından büyük farklar yaşar mıyım? İzmir'i daha çok seviyorum ama değecekse tabii ki İstanbul'a giderim. Farklı üniversite önerileriniz varsa da yoruma açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Akademik kardolarının daha önce ne iş yaptıklarına bak (dümdüz akademik alanda yükselen hocalar sektörü anlayamıyorum, çeşitli işlerde çalışan hocalar öğrencileri gerçek hayata daha iyi hazırlıyor), hangi makalelerde yer almışlar, öğrenci yorumlarına bak.

Bilgisayar mühendisi ve yazılım mühendisi dolu Türkiye, evet diploma önemli ama asıl önemli olan kendini geliştirmektir bu alanda. Sorunuza gelirsek Yeditepe daha iyi diye duymuştum.

Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. %50 burslu okumayı düşünüyorum. İkisi arasında eğitim ve gelecek vaadi açısından büyük farklar yaşar mıyım? İzmir'i daha çok seviyorum ama değecekse tabii ki İstanbul'a giderim. Farklı üniversite önerileriniz varsa da yoruma açığım.

Yazılım sektörü İstanbul merkezli olduğu için staj vb. konularda daha avantajlı olursun, ancak artık remote durumu sayesinde nerede okuduğunun pek bir önemi kalmadı, şu anda birçok kişi Fırat’ta bile okusa stajını uzaktan İstanbul’da yapabiliyor. Ekonomik gücün yetecekse düşünebilirsin, ancak öyle aman aman bir fark yaratmaz. Nerede okuduğundan ziyade kendini ne kadar geliştirdiğin yazılım şirketleri için çok daha önemli.

Yazılım sektörü İstanbul merkezli olduğu için staj vb. konularda daha avantajlı olursun, ancak artık remote durumu sayesinde nerede okuduğunun pek bir önemi kalmadı, şu anda birçok kişi Fırat'ta bile okusa stajını uzaktan İstanbul'da yapabiliyor. Ekonomik gücün yetecekse düşünebilirsin, ancak öyle aman aman bir fark yaratmaz. Nerede okuduğundan ziyade kendini ne kadar geliştirdiğin yazılım şirketleri için çok daha önemli.

Evet sende söyledin Fırat dostum bu Fırat Üniversitesi'nin olayı nedir? Bir de kendi memleketimde bir üniversite ama yazılım veya bil. Mühendisliği bölümlerinin iyi olduğunu ilk defa burada duyuyorum.

Evet sende söyledin Fırat dostum bu Fırat Üniversitesi'nin olayı nedir? Bir de kendi memleketimde bir üniversite ama yazılım veya bil. Mühendisliği bölümlerinin iyi olduğunu ilk defa burada duyuyorum.

Yazılım ile alakalı bölümleri oldukça köklü, o yüzden öneriliyor. Ayrıca özellikle yazılım sektöründe ismi duyulmuş bir üniversite, şirketler tarafında bilinirliği fazla ve pozitif değerlendirildiği için öneriliyor. Ben kendim Fırat’ta okumadım ancak genel düşünce bu şekilde.

İzmir ekonominin staj konusunda yardımcı olduğuna dair bir şeyler duymuştum. Bilgisi olan var mı?

Üniversiteden bağımsız hocalar yardımcı oluyor genellikle, referans aracılığıyla. Tanıdık firmalara söylüyorlar, işte bu öğrenci iyi falan diye şirketlerde zaten stajyer en kötü kenarda oturur kafasıyla onaylıyorlar.

Geri
Yukarı