Bilgisayar mühendisliği için kullanılacak laptopun ekranı ne kadar olmalı?

XXXlimon

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere ebattan emin olamadığım için açtım bu konuyu. Şahsen ben yazılım ile uğraşıyorum ve büyük bir ekranın hem oyun için hem de kodlama sırasında rahat ettireceğini düşünüyordum. Şu anki bilgisayarım 15.6 inç ve pek bir sıkıntı çektiğimi söyleyemem ancak nedense 17.3 inç daha iyi olur gibi geliyor.
Ama henüz bir deneyimim olmadığı için 17.3 inç deneyimlemiş kişilere bu konuda nasıl sıkıntılar çektiklerini, üniversitede taşıma ile ilgili bir sorun oluşturuyor mu sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar muhendisiyim. 17.3 inch bir bilgisayar tasinabilirlik acisindan cok iyi bir secim degil bence :) Evde 17.3, ofiste 14 inch kullaniyorum rahat oluyor.

3.sınıf öğrencisiyim. 17.3'lük bir MSI laptopum var şarj cihazıyla beraber 5.5kgya yakın oluyor taşıması ve sığacak çanta bulması çok dert oluyor bana.

Merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere ebattan emin olamadığım için açtım bu konuyu. Şahsen ben yazılım ile uğraşıyorum ve büyük bir ekranın hem oyun için hem de kodlama sırasında rahat ettireceğini düşünüyordum. Şu anki bilgisayarım 15.6 inç ve pek bir sıkıntı çektiğimi söyleyemem ancak nedense 17.3 inç daha iyi olur gibi geliyor.
Ama henüz bir deneyimim olmadığı için 17.3 inç deneyimlemiş kişilere bu konuda nasıl sıkıntılar çektiklerini, üniversitede taşıma ile ilgili bir sorun oluşturuyor mu sormak istedim.
17.3 inç bir dizüstü bilgisayarın sığabileceği bir laptop çantası almanız gerekir ve eğer soğutucu standı kullanıyorsanız da onun uyumlu olması gerekir. Bu iki durumdan başka aklıma dezavantaj diyebileceğim bir durum gelmiyor. 17.3 inç naçizane fikrimce çok daha iyidir.

3.sınıf öğrencisiyim. 17.3'lük bir MSI laptopum var şarj cihazıyla beraber 5.5kgya yakın oluyor taşıması ve sığacak çanta bulması çok dert oluyor bana.
Monster Tulpar serisinden birşey almayı düşünüyordum, sanırım çanta ile birlikte geliyor. Taşımanın sıkıntı olacağını düşünmüyorum çanta açısından

17.3 inç bir dizüstü bilgisayarın sığabileceği bir laptop çantası almanız gerekir ve eğer soğutucu standı kullanıyorsanız da onun uyumlu olması gerekir. Bu iki durumdan başka aklıma dezavantaj diyebileceğim bir durum gelmiyor. 17.3 inç naçizane fikrimce çok daha iyidir.
Soğutucu standı kullanacağımı sanmıyorum, üniversite yıllarında o kadar yükleneceğimi düşünmüyorum.

Monster Tulpar serisinden bir şey almayı düşünüyordum, sanırım çanta ile birlikte geliyor. Taşımanın sıkıntı olacağını düşünmüyorum çanta açısından.

İnan bana çantası bile olsa 17'lik bir bilgisayarı taşımak zor sınıftaki ender 17'lik kullanıcılarındanım.

Eğer çift ekran çalışıyorsan 17.3 çok avantajlı oluyor. 15.6 ve 14 inç tek ekran kullanmaya daha uygun.

ASUS zenbook ya da başka markaların aynı modelleri var bütçene göre bak. Önemli olan not defteri boyutunda en azından 5 -8 saat şarj götürmesi.

Anladım, mümkünse 15 inch bir şeyler bakmaya çalışacağım o zaman. Sizin arkadaşlarınız tarafından sıkça kullanılan, adı geçen bir model var mı acaba?

Biz bölüme gireli hayli oldu dostum muhtemelen şu an F/P olmayacaklardır. Ancak 16 GB RAM vemin 1650'li bilgisayarlar her işinini görecektir bilgisayar mühendisliği bağlamında oyun ve daha üst seviye programlamalar, grafik işlemeler vb. yapacaksanız ekran kartı daha iyi modellere bakmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı