Bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

mahmutsevki

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve laptop alacağım. Öğrencilik hayatımı da çok rahat ettirecek, okuldan sonra 1 2 sene kadar da iş için çok iyi bir bilgisayar arayışındayım.

Bilgisayar mühendisliği için ekran kartı gerekiyor mu? Hele bu bilgisayarı 6 7 sene kullanmak istediğim için gelecekte lazım olacak mı? Evet veya hayır cevabına göre alttaki Ultrabook'ya da Gaming Notebook'u önerir misiniz? Önermezseniz de bilgisayar mühendisliği için kaliteli bir bilgisayar tavsiyesi verir misiniz? Bütçe 10 11 bin TL'ye kadar.

Not: Listede MacBook olmama sebebi hocaların bazıları MacOS'un kullanacağımız uygulamaların bazılarını desteklememesiymiş. Sıkıntı çıkarırmış.

Ekran kartı şart mı? İnternetin yarısı gaming bilgisayar alma iş bilgisayarı al diyor, yarısı ekran kartı lazım ileride bazı programlarda uzun işi kısa sürede bitirmesini sağlıyor falan dedi gerçekten arada kaldım alsam mı almasam mı.

Bu nasıl madem öyle?

Benim için işlemci daha önemli ve ryzen 7 4800h daha önde. Ve attığım linkteki 12 bin ama 9 10bin civarlarına da var attığımdan.
Oyun programlamayla uğraşmayacaksan gerek yok ekran kartina işlemcinin grafik birimi yeterli.
@ParastyleV Şimdilik öyle bir düşüncem yok ama gelecekte olur mu ki... MSI Bravo nasıl sizce?

Ya da şu nasıl? https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-82ey00cgtx-p-hbv000018o91s

Benim için işlemci daha önemli ve ryzen 7 4800h daha önde. Ve attığım linkteki 12 bin ama 9 10bin civarlarına da var attığımdan.

Şimdilik öyle bir düşüncem yok ama gelecekte olur mu ki... MSI Bravo nasıl sizce?
Tekli çekirdekte attığım daha iyi çokluda 4800H ama arada uçurum fark yok. Ben parayı vermişken en iyisini alma taraftarıyım %100 sRGB ekran 130W RTX 3060 bu fiyata sayılıdır.

@ParastyleV Şimdilik öyle bir düşüncem yok ama gelecekte olur mu ki... MSI Bravo nasıl sizce?

Ya da şu nasıl? https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nabilir-bilgisayar-82ey00cgtx-p-hbv000018o91s

Tekli çekirdekte attığım daha iyi çokluda 4800H ama arada uçurum fark yok. Ben parayı vermişken en iyisini alma taraftarıyım %100 sRGB ekran 130W RTX 3060 bu fiyata sayılıdır.
O kadar yüksek bir ekran kartı istemiyorum. Oyunlara nadiren girerim ve mx450, gtx1650 falan bile benim oynayacağım oyunlara yeter. İstediğim şey güçlü bir işlemci, ram, biraz daha hafif olması ve ortalama da olsa bir ekran kartı.

Fark etmez hocam, ben minimum ihtiyaçlarınızı yazdım ona göre uygun bir şeyler alırsınız. Zevkinize ve bütçenize kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı