Bilgisayar mühendisliği için laptop tavsiyesi

Leviath4n

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bu sene üniversiteye başlıyorum ve il dışında okuyacağım için bir laptopa ihtiyacım var. Aslında 2 kombin arasında kaldım ama varsa başka tavsiyeleriniz onları da duymak isterim. Arasında kaldığım laptopların biri Ryzen 7 3700U işlemci var ve Vega 10 dahili grafik kartıyla geliyor. Diğerinde Ryzen 5 3500U işlemci ve yanında MX230 grafik kartı var. Şimdi üniversitede oyun oynarım ama oynayacağım oyunlar AAA kalite oyunlardan ziyade daha bağımsız ve grafiksel olarak orta seviye oyunlar olur. Yani özetle bahsettiğim oyunları (örnek olarak; hollow Knight, Dead cells, Fallout nw..) bana 60 FPS civarı oynatabilecek, ve ben bilgisayarımda bir işle uğraşırken ödev yaparken ya da kod yazarken, arkada tarayıcı ile birlikte birkaç uygulama açık diye beni rahatsız edecek seviyede yavaşlamayan bir bilgisayar lazım bana. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Bütçem 4000TL zorlarsam 4500 olur.

Arasında kaldığım laptoplar da şöyle;

Ve.

MX230 olsa nolur, olmasa nolur, 3700U al, indie oyunları oynarsın yine. Ram 16 gb olsa daha iyi olurdu tabi, 8 gb az kalıyor biraz, sanal makine falan açmaya çalışsan ona ram ayıramayacaksın düzgün.

Ustteki arkadas dogru soyluyor, 8GB yeterli degil.
Ikisi arasindan 3700U olani tercih ederdim ben. Daha uzun sure sarj etmeden gider bu sekilde.

MX230 olsa nolur, olmasa nolur, 3700U al, indie oyunları oynarsın yine. Ram 16 gb olsa daha iyi olurdu tabi, 8 gb az kalıyor biraz, sanal makine falan açmaya çalışsan ona ram ayıramayacaksın düzgün.
Yorum için teşekkürler öyle yapmaya karar verdim. Aldıktan birkaç ay sonra ram yükseltmesi yapmayı düşünüyorum zaten.
Öneriler için teşekkürler.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı