Bilgisayar mühendisliği için laptop tavsiyesi

• Konuyu başlatan eth
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 11B

eth

Hectopat
Makaleler
2
Bilgisayar mühendisliği üniversite hayatım için taşınabilirlik, pil performansı, işlemci vs. sizce yeterli olur mu? 16 GB RAM ve 500GB OCZ RC500 M.2 SSD ile birlikte yaklaşık 7100 TL bir fiyata denk geliyor. Daha farklı laptop önerilerinizi bekliyorum.

Bilgisayar mühendisliği üniversite hayatım için taşınabilirlik, pil performansı, işlemci vs. sizce yeterli olur mu? 16 GB RAM ve 500GB OCZ RC500 M.2 SSD ile birlikte yaklaşık 7100 TL bir fiyata denk geliyor. Daha farklı laptop önerilerinizi bekliyorum.

Bu daha iyi.

Bilgisayar mühendisliği için Ekran kartınızın iyi olmasına gerek yok.
İyi bir klavye göz yormayan bir ekran ve uzun ömürlü olması için işlemci ve RAM'in yüksek olması yeterli. Eğer oyun oynamayı düşünmüyorsanız. Uzun pil ömrü nedeniyle Ultrabook veya Macbook düşünebilirsiniz.

Bilgisayar mühendisliği için ekran kartınızın iyi olmasına gerek yok.
İyi bir klavye göz yormayan bir ekran ve uzun ömürlü olması için işlemci ve RAM'in yüksek olması yeterli. Eğer oyun oynamayı düşünmüyorsanız. Uzun pil ömrü nedeniyle ultrabook veya MacBook düşünebilirsiniz.

MacBook Pro 2019 düşünüyorum aslında. Ya da MacBook Pro 2020 bekleyebilirim. Peki önerebileceğiniz herhangi bir ultrabook modeli var mı?

MacBook 2019 düşünüyorum aslında. Ya da MacBook 2020 bekleyebilirim. Peki önerebileceğiniz herhangi bir ultrabook modeli var mı?
2019 ile 2020 arasında çok büyük fark olmayacaktır. Konfigürasyonu iyi olduğu sürece 2018 bile alabilirsiniz.
Ultrabook olarak; kullanmadım ancak alacak olsam Dell XPS 13 alırdım.

Asus zenbook ve vivobooklar baya güzel, hp de çıkarttı benzer model ama 16gb lısı 10bine yaklaşıyor. Mac - windows farketmez dersen de kesinlikle mac derim!

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı