Bilgisayar Mühendisliği için Üniversite önerisi

Çok fazla seçenek yok. ODTÜ, İTÜ ve Özyeğin. Ben olsaydım ODTÜ 1. Tercih, İTÜ 2. Tercih ve Özyeğin 3. Tercih girerdim. İstersen arkaya da bir şeyler koyabilirsin.

Çok fazla seçenek yok. ODTÜ, İTÜ ve Özyeğin. Ben olsaydım ODTÜ 1. Tercih, İTÜ 2. Tercih ve Özyeğin 3. Tercih girerdim. İstersen arkaya da bir şeyler koyabilirsin.

O üniversiteleri zaten yazacağım ama sıralamam o üniversitelere tam yetmiyor. Özyeğin içlerinde en yakın olduğum ve sıralaması 2900. O yüzden kaliteli ve girme ihtimalim olan birkaç üniversite daha arıyorum.

İlk 5 bin sıralamanın çoğu tıp ve diş hekimliğine gidiyor. Bu yüzden yazıp şansınızı deneyin derim.
Yanlış düşünüyorsun bence. İlk 5000'den diş hekimliği yazan çok az kişi var. Genelde yarısı tıpa yarısı mühendisliğe gidiyor denebilir.

Bu sene sıralamalar bayağı yükselecek. ODTÜ geçen sene 1.5k ile aldı, bu sene 1.2k üstü olur diyorum.
Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları 2020 Son 4 YIL Başarı Sıralamaları
4 senede çok büyük bir yükseliş var. Geçen seneki sıralamalara bakarsan üzer. Devlet yazacaksan Galatasaray, Hacattepe ve İYTÜ gibi seçeneklerin var.
Devlet üniversiteleri çok kişi aldığı için %20-30 gibi yükselişler oluyor ama tam burslu kontenjanlar 10 kişi civarında olduğu için 1 senede 16K'dan 8'K'ya yükselen bölümler var.
Bu sene İstanbul'daki burslu bilgisayar mühendisliği kontenjanları artacak. TOBB burslu 3k ile kapatsa altındaki bölümleri tutturursunuz gibi geliyor. Yine de en az 10K'ya kadar olan bölümleri yazın sürpriz bir artış olabilir bazı bölümlerde.
Hocam Hacettepe bile 7200 ile kapattı. Nereye girdiniz merak ettim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı