Bilgisayar mühendisliği için uzun ömürlü laptop önerisi

Ben bu sene yazılımı kazanırsam, duruma göre max 5-6k'ya laptop alıp Linux kurmayı düşünüyorum. PC var zaten de okula da Laptop lazım olacak.
Keşke herkes senin gibi düşünse kardeşim.

Ben bu sene yazılımı kazanırsam, duruma göre max 5-6k'ya laptop alıp Linux kurmayı düşünüyorum. PC var zaten de okula da Laptop lazım olacak.

Evet.
Linuxu tek kullanmayın. Dual boot yapın mutlaka. Gündelik kullanımlarda Win, mesleki ve eğitimsel alanda Linux ile çalışın. Zira canınız oyun vesaire oynamak isteyebilir Linux her oyunla uyumlu değil.

Linuxu tek kullanmayın. Dual boot yapın mutlaka. Gündelik kullanımlarda Win, mesleki ve eğitimsel alanda Linux ile çalışın. Zira canınız oyun vesaire oynamak isteyebilir Linux her oyunla uyumlu değil.
Oyun ve gündelik işleri PC'den halledeceğim zaten o yüzden Dual Boot yapmayı düşünmüyorum.

PC var zaten de okula da Laptop lazım olacak.

@TURKSANCAGI kardeşim kusura bakma elimden 500 tane makine geçmedi ilk bilgisayarım Core Duo 2 ikinci laptop bilgisayarım Intel 6700h, Mac ile Windows arasındaki farkı deneyim edecek 10 yılımda yoktu, buraya yazmadaki asıl amacım uzun ömürlü olması. Bir cihazın kağıt üstündeki değerleri 5-6 yıl sonra %90 çöp olur deneyim eden kişiler bilir hangisi iyi veya kötü. Burada da o deneyim eden kişilerden destek arıyorum. Böyle agresif olmana da anlam veremedim herkesin etrafında Mac veya Mac'e rakip sunacak bilgisayar kullanan tanıdığı yok.
Tavsiye var mı? MacBook Air M1 uzun süre götürür mü yoksa farklı tavsiyeniz var mıdır?
(Daha önce Mac kullanmadım.)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı