Bilgisayar Mühendisliği PC Tavsiyesi

Nvidia kartlarda en performanslı görüntüyü almak için monitöründe G-Sync denen bir özellik olması gerekiyor. Ben AMD RX 480 alacağım için pek bilmiyorum bu G-Sync özellikli monitörleri. Biraz araştırdım çok pahalılar.

AMD içinde FreeSync uyumlu monitörler var. Bunlar genelde G-Sync e göre daha çok bulunup daha ucuzlar .( en azından Türkiye pazarında )

Aslında bende Sapphire Nitro+ Rx 480 ı bekliyorum. AMD DX12 oyunlarında Nvidia ya göre daha iyi gözüküyor o yüzden 3 hafta felan sonra pc almayı düşünüyorum .

Sizin kararınız. Ama bütçenize GTX 1070 alınır. Fakat monitör sıkıntı oluyor bu sefer :D.

Bende MSI RX 480 Gaming X'i bekliyorum. RX 480'lerde güç sorunu varmış. Az önce araştırdım çözmüşler sorunu. İnşallah yakın zamanda piyasaya girer. Çok vakit kaybetti AMD hakkını GTX 1060'a yedirdi.

Aynen öyle piyasada hep referans tasarım kart var. Eğer RX 480 alırsam yanına 144 Hz bir monitör almayı düşünüyorum. Herşey son ayarlarda olsun Ultra olmazsa olmaz diyen biri değilim o yüzden Rx480 biraz daha mantıklı geliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı