Bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği okumak gereksiz mi?

• Konuyu başlatan tnw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 485

tnw

Centipat
Yer
Ankara
Üniversitede bu iki bölümden birini okumak istiyordum ama kuzenim elektrik-elektronik okumanın daha mantıklı olduğunu söyledi. Elini sallasan yazılımcı diyor ve bazı iş ilanı sayfalarında elektrik-elektronik mühendisliğinde daha fazla iş imkanı var gibi gözüküyor. Sizce hangi alana yönelmek daha mantıklı olur?

Evet elini sallasan yazılımcı fakat çoğu 300bin sıralama ve aşağısı okullardan. Ve zaten onlar da işe pek alınmıyor. Eğer iyi bir üniversiteden yazılım veya bilgisayar okuyacaksan hiç de gereksiz değil.

Üniversitede bu iki bölümden birini okumak istiyordum ama kuzenim elektrik-elektronik okumanın daha mantıklı olduğunu söyledi. Elini sallasan yazılımcı diyor ve bazı iş ilanı sayfalarında elektrik-elektronik mühendisliğinde daha fazla iş imkanı var gibi gözüküyor. Sizce hangi alana yönelmek daha mantıklı olur?
Benim abim elektronik mühendisi. Ona sordum şimdi bilgisayar mühendisliği daha iyi diyor.

Üniversiteden üniversiteye değişir. Elektronik elektrik mühendisi olup yazılım alanında uğraşan çok kişi gördüm. Hangi bölüm daha iyi üniversitedeyse onu seçin derim.
Evet elini sallasan yazılımcı fakat çoğu 300bin sıralama ve aşağısı okullardan. Ve zaten onlar da işe pek alınmıyor. Eğer iyi bir üniversiteden yazılım veya bilgisayar okuyacaksan hiç de gereksiz değil.
Sınır 300 bin zaten.

İstediğini okuyabilirsin, yeter ki iyi bir üniversiteye yerleş. Tıp okumak istesen o kadar önemli olmazdı ama mühendislikte üniversitenin kalitesi çok önemli. Sabancı, Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent, Koç, TOBB gibi üniversitelerden mezun olursan açıkta kalman çok zor, mezun olduktan sonra yurt dışında yüksek lisans imkanların da daha fazla olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı