Yazılım mühendisliği okumak

Okulda her şeye sıfırdan başlıyorsun. Ama önceden bilmek sana avantaj sağlar tabi. Tıp gibi bir bölüm değil. Ben mezun oldum direkt iş hazır diye bir şey yok. İmkanın varsa okurken çalışmaya başlamak en iyisi. Çünkü çok fazla alan var. Bu alanların hangisini seveceğini de tam içine girmeden bilmiyorsun. O yüzden girip denemek çok iyi oluyor. Ve sen evde tek başına öğrenirken 1 haftada yaya yaya öğreneceğin şeyi iş yerinde senden 1 gün içinde istedikleri için kendini daha fazla zorluyorsun. Daha çok şey katıyorsun kendine. Ve ilk işlerde maaşın daha düşük olacağından o düşük maaş fazını öğrenciyken atlatmak iyi oluyor. Nerelerde çalışırım dersen basitçe her yerde. Her alanda her firmada bilgisayar yazılım mühendisleri oluyor. İlgilendiğin alana göre nerede çalışacağın ne yapacağın değişir. Ben de lisedeyken bilgisayar mühendisi işe gidince napar hiç bilmezdim memur gibi düşünürdüm. Ama baya video var bunun hakkında artık internette açıp izlemeni öneririm. Okula gitmek de boş bir iş değil evet dışarıdan öğrenilebilir. Ama okulda hem takıldığın yerlerde yardım alacağın hoca - arkadaşların olacak hem de senle aynı işi yapan iyi bir çevren olacak özellikle iyi bir okula gidersen.
Alanlar içinden de oyun geliştirmeyi seçersen Rehber: Türkiye'de oyun geliştiricisi olmak şöyle bir şey yazmıştım belki işine yarar.

Geri
Yukarı