Bilgisayar mühendisliğinde ne yaptırıyorlar?

Hayır. Bir tane mühendis vardı. Oyun şirketlerde yapay zeka bolümünde çalışıyor mesela. Dediğim gibi mühendislik sadece bunlardan ibaret değil.
Evet hocam o da doğru ama en rahatı IT olmak ya da i7 9700k olmak.

Selamünaleyküm arkadaşlar. İleride bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Acaba bu meslekte ne yaptırıyorlar? Ekran kartı falan mı üretiyoruz? İlgi gösteren herkese teşekkürler.
Ne olduğunu bilmediğin bir şeyi neden okumak istiyorsun? En büyük yanılgın bölümle mesleğin aynı şey olduğunu düşünmen. Dünya böyle her şeyin formüllerle ilerlediği bir şey değil. En temelinde bilgisayarların prensiplerini ve bilgisayarlarla ilgili uygulamaları (telefon uygulaması gibi değil, bir şey yapmak anlamında) öğreten bir bölüm. Böyle net tanımla açıklanamaz, ben de çok iyi açıklayamadım. İyi üniversitelerin sitelerinde bilgisayar mühendisliği kısmını araştırabilirsin orada kendi bölümlerinin tanımını ve amacını yazarlar. Ders programlarını da bulabilirsin.

Bir çok bölüm gibi sizi 4 sene oyalıyorlar. Bilgisayar mühendisliğini bitirmeye çalışan biri olarak okumanı önermem. Bir çok hoca bile alanından bir haber. ( Konya Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. )
Problemin bölümle ilgili olmadığını düşündünüz mü hiç?
Hocam sizce bunları mı yaptırıyorlar? Arkadaşım IT oldu firmalara gidip kamera sistemi kuruyor format atıyor yazıcı kartuşu takıyor.
Üniversite bölümüyle meslek aynı şeyler değil. Bilgisayar mühendisliği okuyan IT'ci de olur, hukuk okuyan temizlikçi de olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı