Bilgisayar nasıl hızlandırılır?

Driver güncelledim diğerleri Windows 11 için Roblox açılıyor ama çok yavaş FPS açıyorum 30 40 FPS.

Son olarak arka planda çalışan uygulamaları sınırlanırın. Bilgisayaradki bloatware programları kaldırın. Var ise antivirüs vs kapatın.
40 FPS kötü bir değer değil. 35> FPS'den yukarısı bir oyunu oynamaya yeter.

diğer türlü yazılımsal olarak yapabileceğiniz bir şey yok. sistemi değiştirmelisiniz. Ki elinizdeki sistemden aşağı sistemlerle bir çok oyunu oynamış biriyim.

Son olarak arka planda çalışan uygulamaları sınırlanırın. Bilgisayaradki bloatware programları kaldırın. Var ise antivirüs vs kapatın.
40 FPS kötü bir değer değil. 35> FPS'den yukarısı bir oyunu oynamaya yeter.

Diğer türlü yazılımsal olarak yapabileceğiniz bir şey yok. Sistemi değiştirmelisiniz. Ki elinizdeki sistemden aşağı sistemlerle birçok oyunu oynamış biriyim.

Yok antivirüs ve Roblox'ta 30 FPS çoğunlukla 40 demek derken arasında. Laptop bu arada.

Bu arada bazen mavi ekran yiyorum ne yapmalıyım.

Ve oyunlarda sistemde donma çökme.

Yok antivirüs ve Roblox'ta 30 FPS çoğunlukla 40 demek derken arasında. Laptop bu arada.

Bu arada bazen mavi ekran yiyorum ne yapmalıyım.

Ve oyunlarda sistemde donma çökme.

940M ekran kartı ile ve 2.7GHz işlemci ile çok rahat 60 üstü FPS alırsınız. Sistemin bahsi geçen oyun için rahat yetiyor.
Mavi ekranın birçok nedeni olabilir. Ekran görüntüsü paylaşmanız lazım.
Temiz bir format at. Sürücüleri baştan kur.

940M ekran kartı ile ve 2.7GHz işlemci ile çok rahat 60 üstü FPS alırsınız. Sistemin bahsi geçen oyun için rahat yetiyor.
Mavi ekranın birçok nedeni olabilir. Ekran görüntüsü paylaşmanız lazım.
Temiz bir format at. Sürücüleri baştan kur.

Attım daha geçen gün.

Buradaki önerileri dinlersen vay haline. Yanımda olsan iki dakikada hallederdim de, şansına küs. Masaüstünde sağ tık yenile yapabilirsin arada. Diğer arkadaşların önerisine denk sayılır bu dediğim de.

Windows 8.1 kullamabilirsin. Windows 10'a göre daha iyi performans verecektir.

Windows 7, 8,8.1, 10 ve 11 kullandım.
En iyi performansı Windows 8.1 de aldım.

Arkadaşlar SSD ya da RAM takviyesi olmaz ailem yapmıyor. Bilgisayarın var şükret dedikleri için unlost FPS arttırma ve bazı YouTuber'ların ayarlarını yaptım. Chrome hızlandı biraz ama Roblox bile açamıyorum. Aileme diyorum kızıyor banka mıyım ben dedi annem daha demin. 7 yıllık üstelik 4 GB RAM 1600MHz 2 çekirdek nihai performansta 2.7 GHz oldu 4 iş parçacığı ekran kartı GT940M ama bu parçalar 7 yıllık. Hiç bakım yapılmadı sadece 2 ay önce klavye ve kasa değiştirildi çok kötü olduğu için. Performansı kötü dedim tamir ettirdik diyorlar. Format attım FPS odaklı ayarlar yaptım ama sonuç Roblox bile açılmıyor. Sizce ne yapmalıyım para vermeden.
Muhtemelen Diskle alakalı.
Bendede oluyordu daha güçlü bir disk aldım düzeldi.

Maalesef ailem almıyor.
Dostum kaçıncı sınıfsın? Benim ailem de almıyordu. 8. sınıfta bursluluk sınavına girip oradan aldığım aylık para + harçlıkları biriktirerek 1 Dolar 8,50 Türk Lirası iken dolar almıştım ve 14,30'dan bozdurmuştum. 10. sınıfta yani bu sene başında 8000 lira kadar bir para biriktirmiş oldum. Üstünü tamamlamaları için de ailemden yardım istedim. Sende böyle bir şeyler deneyebilirsin, ayrıca şuan yaz tatilindeyiz bir işe girip para biriktirebilirsin. Onun dışında yapabileceğin pek bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı