Bilgisayar nasıl kapatılmalı?

anonymusss

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı kapatırken Windows başlat kısmından kapatmak yeterli mi yoksa PSU'dan ya da prizden kapatmam mı gerekli?

Windows'un bilgisayarı hızlı açmak için bir özelliği var hızlı başlatma diye öyle olunca PC'den gücü tam kesmiyor diye biliyorum sorun olur mu?

Nasıl kapatmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı kapatırken Windows başlat kısmından kapatmak yeterli mi yoksa PSU'dan ya da prizden kapatmam mı gerekli?

Windows'un bilgisayarı hızlı açmak için bir özelliği var hızlı başlatma diye öyle olunca PC'den gücü tam kesmiyor diye biliyorum sorun olur mu?

Başlat kısmından kapatman yeterli.

Hocam fişi çekecekseniz normal kapatın yeter. Ancak uyku moduna alma, hazırda beklet gibi özellikler arkaplanda bilgisayarı hazır tuttuğu ve çalıştırdığı için fişi çektiğinizde sorun oluşma ihtimali var.

Ben PC'yi kapatınca hep elektriği tam olarak keserim. Bunun için 4'lü uzatmalı kablo kullanıyorum. PC kapanınca bu uzatmalı kablonun düğmenini ''OFF'' konumuna getiriyorum ve elektrik tamamen gidiyor.

Ek bilgi: Duyduğuma göre elektriği tam kesmezsem +5 volt elektrik anakarta sürekli gidiyormuş.

PC'yi kapattıktan sonra fişi çekebilirsin açıkken çekersen sisteme zarar verirsin kasanın düğmesine basılı tutarak kapatman fişi çekmenle eş değer.

Başlat kısmından kapatabilirsiniz. Bilgisayarınızın tam kapandığından emin olduğunuz zaman(fare, klavye, bilgisayar) fişten çekebilirsiniz.

Bana kalsa kasadan kaptırdım iyiki konuya bakmışım (ilk kez masaüstü kullanacağım o yüzden bilmiyordum) Windows başlat kısmından kapattıktan sonra fişi çekmeksek sorun olur mu yoksa yeterli mi?
Başlat kısmından kapatabilirsiniz. Bilgisayarınızın tam kapandığından emin olduğunuz zaman(fare, klavye, bilgisayar) fişten çekebilirsiniz.
PC'yi kapattıktan sonra fişi çekebilirsin açıkken çekersen sisteme zarar verirsin kasanın düğmesine basılı tutarak kapatman fişi çekmenle eş değer.

Bana kalsa kasadan kaptırdım iyi ki konuya bakmışım (ilk kez masaüstü kullanacağım o yüzden bilmiyordum) Windows başlat kısmından kapattıktan sonra fişi çekmeksek sorun olur mu yoksa yeterli mi?

Kasanın düğmesine bas 1 kere kapansın istiyorsan Windows'tan kapat kapanınca çek fişi.

Geri
Yukarı