Bilgisayar ne için alınır?

Söz değil de icraat daha inandırıcı olur. Elinizdeki ile ufaktan bir şeyler yapıp, yaptığınızda da bilgi sahibi olursanız ailenize karşı olan konuşmanızda dayanaklarınız daha sağlam olur. Yoksa buradan alacağınız öneriler neticesinde karşılarına çıkıp bunları bunları da yapabilirim dediğinizde "evdeki ile yap, neyi eksik?" gibi bir soruya mantıklı veya tutarlı cevap veremeyebilirsiniz. Bu durum da inandırıcılığınızı yitirmeye vesile olabilir.

Bilgisayar oyunu oynamak, canlı derslere katılmak, yazılım öğrenmek ve para kazanmak için bilgisayar alınabilir. Tabii ki milyon tane sebep bulunabilir bilgisayar almak ve aldırmak için. :D

Bilgisayar alacak maddi durumları var mı? Yoksa bu dönemde bir de sen zora sokma aileni.
Varsa modelleme, yazılım vesaire öğrenmek istiyorum de. Önü açık, para var işin içinde de.
Büyük ihtimalle alırlar.

Aslında var ama bilgisayar fiyatları yüksek yoksa bu kadar istemem zaten.

En basitinden bu dönemde ders.

"Para kazandıran değerli bir meslek" derseniz inandırma şansınız artar. Artar ama sadece.

Bilgisayarımla canlı derse giremiyorum çünkü kaldırmıyor de.

Bunun faydalı olacağını düşünmüyorum zira ailelerin neredeyse hiçbiri yazılımı bilmiyor.

Canlı ders onun dışında meslekdeysen uygulamalı dersleri mecbur PC'den yapmak zorundasın ve uygulamalı derslerin çoğunda DDR3 iyi sistem olmasına rağmen arada takılmalar var sıkıntı yaşasamda yapıyorum.

Yazılım, 3D tasarlama, render. 10 yıllık PC ile bunları yapamazsın.

Yazılım, 3D tasarlama, render. 10 yıllık PC ile bunları yapamazsın.

"Ders ve yazılım için istiyorum"diyebilirsin. Hatta "ileride belki yazılım mühendisi olurum"diye de ekleyebilirsiniz ekstradan.

Ne yapılmaz ki? Artık bir kesim ekmeğini bilgisayardan yer hale geldi.

Canlı ders.
Eğitici videolar.
Kod yazabilme.
Photoshop.
Gibi gibi özellikler. Başı canlı ders çekiyor. Artık bilgisayarınızın yetmediğini ve yeni bir şeye ihtiyacınızın olduğunu söyleyebilirsiniz.

Bunların hepsini anlattım söyledim kod yazabileceğimi söyledim yazılımcı olabileceğimi söyledim ve almaya karar verdiler ama şu an değil dolar düşerse ekran kartları düşerse PC fiyatları falan düşerse alacaklar zaten şu an PC toplanmaz.
Teşekkür Ederimm

Son düzenleme:
Aslında var ama bilgisayar fiyatları yüksek yoksa bu kadar istemem zaten.
Bunların hepsini anlattım söyledim kod yazabileceğimi söyledim yazılımcı olabileceğimi söyledim ve almaya karar verdiler ama şu an değil dolar düşerse ekran kartları düşerse PC fiyatları falan düşerse alacaklar zaten şu an PC toplanmaz.
Teşekkür ederimm.

Hocam o zaman i3 10100F + H410 veya Ryzen 3 3100 + B450 anakart üstüne RX550 alırsanız şimdilik idare eder, sonra da daha iyi bir ekran kartına geçebilirsiniz.

Hocam o zaman i3 10100F + H410 veya Ryzen 3 3100 + B450 anakart üstüne RX550 alırsanız şimdilik idare eder, sonra da daha iyi bir ekran kartına geçebilirsiniz.

Hocam bir şey deyim mi ben birkaç yazılımla uğraştım çok da oyun oynayan biri değilim ilerleyen zamanda MacBook alsam yazılım da gelişir miyim ya da az da olsa CS:GO falan oynayabilir miyim?

Genelde para olmadığı için geçiştiremeye çalışırlar. Ailen ne iş ne yapıyor, annenle baban ikisi de çalışıyor mu? Aylık ne kadar geliriniz var? Bunlara göre bilgisayar iste. Çünkü artık yoksulluk Türkiye'de normalleştirildi, o kadar fazla yoksulluk varki herkes yoksul olduğu için insanlar yoksul olduğunun farkında değil. Ülke ekonomisi Venezuela'ya döndü, son alışverişlerinizi yapın, birikimlerinizle dolar alın. 1-2 yıl sonra iyice açlık başlayacak.

Genelde para olmadığı için geçiştiremeye çalışırlar. Ailen ne iş ne yapıyor, annenle baban ikisi de çalışıyor mu? Aylık ne kadar geliriniz var? Bunlara göre bilgisayar iste. Çünkü artık yoksulluk Türkiye'de normalleştirildi, o kadar fazla yoksulluk varki herkes yoksul olduğu için insanlar yoksul olduğunun farkında değil. Ülke ekonomisi Venezuela'ya döndü, son alışverişlerinizi yapın, birikimlerinizle dolar alın. 1-2 yıl sonra iyice açlık başlayacak.

Annem ev hanımı babam 5K alıyor İstanbul'da 3. havalimanında (İGA) Aslında alırlar ama ben oyun çok oynamiyim diye

Yeni konular

Geri
Yukarı