Çözüldü Bilgisayar Normalden Daha Sesli ve Sıcak Çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Might

Hectopat
Şu an fark ettim bilgisayar normalden sıcak ve daha sesli çalışıyor şu an ama yerinden falan oynamadı. Aynı yerde, neden olabilir? Kasa MB501L tek egzos fanı var.

Şu an fark ettim bilgisayar normalden sıcak ve daha sesli çalışıyor şu an ama yerinden falan oynamadı. Aynı yerde, neden olabilir? Kasa MB501L tek egzos fanı var.

Tozlanmıştır, termal macunun miyadı dolmuştur, fanın eskisi kadar verimli çalışmıyordur, parayı bulup kaloriferi fazla yakmaya başlamışsındır, küresel ısınmanın etkileri sizin evde daha fazla hissedilmeye başlanmıştır vs. şeklinde uzatılabilir. Kısacası yerinden oynatmaktan çok daha zararlı şeyler olabilir. Bunun için öncelikle termal macun kontrolü ve kasa içi temizlik ile işe başlayabilirsin.

Kasayı aç tozlanmışsa elektrikli süpürgeyle al dikkatlica en kötü üfle.
Kasayı uzun süre pis kullanırsan parçaların zarar görebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz nedir?
Ryzen 5 2600
1660 Ti
ASUS Prime B450 MK
16 GB RAM
240 SSD
1 TB HDD
500 GB HDD
MB501L kasa
Tozlanmıştır, termal macunun miyadı dolmuştur, fanın eskisi kadar verimli çalışmıyordur, parayı bulup kaloriferi fazla yakmaya başlamışsındır, küresel ısınmanın etkileri sizin evde daha fazla hissedilmeye başlanmıştır vs. şeklinde uzatılabilir. Kısacası yerinden oynatmaktan çok daha zararlı şeyler olabilir. Bunun için öncelikle termal macun kontrolü ve kasa içi temizlik ile işe başlayabilirsin.
Teşekkürler :)

500 GB HDD galiba eski ve bu yüzden HDD sesleri olabilir, ses kaydı atarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

Bu sistem kaça geldi sana?
:) ben 4300E aldım.
500 GB HDD galiba eski ve bu yüzden HDD sesleri olabilir, ses kaydı atarsanız daha iyi yardımcı oluruz.
Sorun çözüldü teşekkürler.
Bu linkten virüs tarama programını indirip tarama yapmanızı tavsiye ederim. Herhangi bir zararlı veya PUP bulaşmış olabilir.
Kaspersky var zaten virüsle alakalı değil ki çözüldü teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı