Bilgisayar ön panele takılan USB ve kulaklığı tanımıyor

ozd4s

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayarın ön panelinde jack girişleri, USB girişleri vs. falan var. Misal bir flash belleği taktığımda flash belleğin ışığı yanıyor ama bilgisayar okumuyor, aynı şey jack girişleri için de geçerli. Kulaklık mikrofon takıyorum okumuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. BIOS'tan USB girişlerninin kullanımı yani klavye, mause, flash bellek, vb. tüm bu portu kullanan cihazlara karşı kapalıdır, BIOS'tan açıp aktif (enabled) hale getirin. Legacy USB Support 'u da aktif yapın, USB 2.0 kullanımı böylece USB 3.0 portlarında da kullanılabilsin. Kolay gelsin.

Merhaba. BIOS'tan USB girişlerninin kullanımı yani klavye, mause, flash bellek, vb. tüm bu portu kullanan cihazlara karşı kapalıdır, BIOS'tan açıp aktif (enabled) hale getirin. Legacy USB Support 'u da aktif yapın, USB 2.0 kullanımı böylece USB 3.0 portlarında da kullanılabilsin. Kolay gelsin.
Dediklerini biostan bulamadım 2010 model bir biosa sahibim

Kulaklıkta sıkıntı olmasa da aynı durum bende de var Foxconn HV55MXV anakartım, uzun zamandır var aslında 3-4 yıldır falan. Telefonu falan taktığımda elektiril gidiyor, şarj oluyor ama telefonun içindekilere erişilmiyor onun olması için arkaya takmam gerekiyor.

Arka paneldeki ses jakı girişleri ve tüm USB'ler çalışıyorsa o zaman BIOS'tan açıktır, ama öndeki bağlantı panelinin ara bağlantı kabloları hatalıdır, eksik olarak veya tam takılmamış olabilir. Tüm bu işlemleri arka panelden de kontrol ederek yapın. Ön paneldeki kulaklık, hoparlör çıkışı bende de çalışmıyor, örneğin, ama 2 adet USB 2.0 çalışıyor, çünkü bağlantıları tam yapılmış. Kolay gelsin.

Arka paneldeki ses jakı girişleri ve tüm USB'ler çalışıyorsa o zaman BIOS'tan açıktır, ama öndeki bağlantı panelinin ara bağlantı kabloları hatalıdır, eksik olarak veya tam takılmamış olabilir. Tüm bu işlemleri arka panelden de kontrol ederek yapın. Ön paneldeki kulaklık, hoparlör çıkışı bende de çalışmıyor, örneğin, ama 2 adet USB 2.0 çalışıyor, çünkü bağlantıları tam yapılmış. Kolay gelsin.
Anlamadım. Önceden çalışıyordu yani kablolarda bir sorun düşünmüyorum ama kısa süre önce PSU değiştirdim ve değiştirdikten 1 2 ay sonra oldu bu olay. PSU ile alakası olabilir mi ?

Yok olmaz, PSU çok kalitesiz olsaydı anakartın hiç açılmaması veya etiketindeki gücü tam vermemesiyle olası bir güç yetmezliğiyle zor oyunlarda kapanması belki söz konusu olurdu, ancak ses çıkışlarına (aygıtlarına, portlarına) direk veya indirekt etkisi ise olamaz, bu sıkıntı başka bir sebepten olmalıdır. Kolay gelsin.

Arka panelde ki jack girişleri de çalışmıyor maalesef onun dışında her şey çalışıyor.

Yeni değiştirdiğiniz bu PSU'nun anma (net) watt gücü önceki değiştirdiğiniz (Bir önceki) kadar mı ve kalitesi (markası) yeterli midir, bu yeni PSU üzerinde tekrar durmak gerekiyor gibi. Bir de USB 2.0 portunda 5 volt standby voltajı gelmeyip hiç olmasaydı örneğin bir flash bellek bu durumda yanıp sönerek bu voltajın geldiğini hiç belli edemezdi diye düşünüyorum. Merkezi birimle haberleşmede (iletişiminde) bir sıkıntısı var gibi. Kolay gelsin.
NOT: BIOS'tan USB portlarının ayarında "Integrated Peripherals" kısmına gelmeniz gerekiyor, ister UEFI BIOS'ta ister normal BIOS'ta.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı