Bilgisayar ön panele takılan USB ve kulaklığı tanımıyor

ozd4s

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayarın ön panelinde jack girişleri, USB girişleri vs. falan var. Misal bir flash belleği taktığımda flash belleğin ışığı yanıyor ama bilgisayar okumuyor, aynı şey jack girişleri için de geçerli. Kulaklık mikrofon takıyorum okumuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni değiştirdiğiniz bu PSU'nun anma (net) watt gücü önceki değiştirdiğiniz (Bir önceki) kadar mı ve kalitesi (markası) yeterli midir, bu yeni PSU üzerinde tekrar durmak gerekiyor gibi. Bir de USB 2.0 portunda 5 volt standby voltajı gelmeyip hiç olmasaydı örneğin bir flash bellek bu durumda yanıp sönerek bu voltajın geldiğini hiç belli edemezdi diye düşünüyorum. Merkezi birimle haberleşmede (iletişiminde) bir sıkıntısı var gibi. Kolay gelsin.
NOT: BIOS'tan USB portlarının ayarında "Integrated Peripherals" kısmına gelmeniz gerekiyor, ister UEFI BIOS'ta ister normal BIOS'ta.
sistem Casperın eski bilgisayarı yıldırımdan kaynaklı psu yanmıştı bende yenilemiştim 2. el parça ile o da önce ki 230 idi şu an 300. şimdi dediğiniz yere bakacağım. Pek anlamıyorum bios seçeneklerinden.
Yeni değiştirdiğiniz bu PSU'nun anma (net) watt gücü önceki değiştirdiğiniz (Bir önceki) kadar mı ve kalitesi (markası) yeterli midir, bu yeni PSU üzerinde tekrar durmak gerekiyor gibi. Bir de USB 2.0 portunda 5 volt standby voltajı gelmeyip hiç olmasaydı örneğin bir flash bellek bu durumda yanıp sönerek bu voltajın geldiğini hiç belli edemezdi diye düşünüyorum. Merkezi birimle haberleşmede (iletişiminde) bir sıkıntısı var gibi. Kolay gelsin.
NOT: BIOS'tan USB portlarının ayarında "Integrated Peripherals" kısmına gelmeniz gerekiyor, ister UEFI BIOS'ta ister normal BIOS'ta.
BIOS'ta öyle bir seçenek göremedim her yere defalarca girdim sürümü 2010 eski olduğu için gözükmüyor büyük ihtimal. artı tüm JACK girişleri de çalışmıyor hem ön panel hem arka panel, ama arka paneldeki USB portları çalışıyor
Anakart ta audio girişindeki kabloyu çıkarıp taktigimda böyle bir ekran geldi karşıma. Sürekli aynı şeyi tekrarlıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20181231_204320.jpg
    IMG_20181231_204320.jpg
    326,5 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Bilgisayarın ön panelinde jack girişleri, USB girişleri vs. falan var. Misal bir flash belleği taktığımda flash belleğin ışığı yanıyor ama bilgisayar okumuyor, aynı şey jack girişleri için de geçerli. Kulaklık mikrofon takıyorum okumuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
ön paneldeki jack usb girişlerinin anakarta takılan kablolarını kontrol et veya ettir. Bilgisayardan iyi anlıyorsan kendin yapabilirsin.

ön paneldeki jack usb girişlerinin anakarta takılan kablolarını kontrol et veya ettir. Bilgisayardan iyi anlıyorsan kendin yapabilirsin.
denedim defalarca şu sonuca vardım o kabloyu çıkarttıp taktığımda bios otomatik olarak realteki ön boota aldı ve sistem çalışmadığı için ekranda realtek hataları belirdi bende boot menüden HDD'yi başa aldım. PSU değiştirmiştim büyük ihtimal o yaktı ses kartlarını başka bir düşüncem yok

Başka Cihazda Deneyin. Başka cihazda çalışıyorsa USB'de sorun vardır. Çalışmıyorsa mouse ve klavyede sorun vardır bunu anlamış olduk. Denedikten sonra geri cevaplarsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı