Bilgisayar onarma hatası veriyor ve açılmıyor

TP Redean

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
HDD
Ekran kartı
AMD RX 470 (Gigabyte)
Anakart
MSI H170 gaming m3
İşlemci
İ3 7. Nesil olması lazım
İyi günler, ekran kartımı değiştirdim eskisi NVIDIA'ydı yenisi ise AMD. NVIDIA sürücülerini silmeden unutup AMD sürücüsünü indirdim, sürücü kurulum kısmında ekran önce kısa bir kararıp geliyor sonra da tamamen kararıp düzelmiyordu(arkadaki video devam ediyordu donma yoktu). Bir şekilde tekrar açtım NVIDIA'yı silip denedim yine aynı karardı tekrar reset attım baktım NVIDIA sürücüleri silinmemiş silmeye çalıştım hata veriyordu anlamsız bir şekilde. Sonra BIOS pilini çıkartıp taktım bir kere açıldı bu sefer NVIDIA sürücüsünü silme kısmında önce kısa sonra kalıcı şekilde karardı. Ondan sonra daha da Windows'u açamadım. Mavi ekran veriyor, sonra onarıma geçiyor onaramıyor gelişmiş ayarlarda sistem kurtarma resetleme falan hiçbirini yaptırtmıyor. Şu anda windows açılmıyor yani açtıktan sonra ekran kartı sürücü problemini deneyeceğim:D Bu onarım hatasını Formatsız halledebilir miyiz?

PSU: 420W.

Bunun en basit çözümü format.
Formatsız halledebilmen imkansıza yakın hard disk içindeki dosyalar bozulmuş olabilir.
Format diski takılıyken kurtarma yapabilirsin format menüsünden belki işe yarar.

Format attım bilgisayar sıfırlandı sürücüyü indirdim ekran kartını taktım kurulum tamamlandı yeninden başlat dedi başlattım ve ilk soruna döndüm. Her GPU sürücüsünü kurmaya çalıştığımda aynısı oluyor ekran kararıyor ve sonra reset atınca onarıma götürüyor. Çözümü bilem yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı