Bilgisayar otomatik olarak interneti kısıtlıyor

talhacosan

Centipat
Daha fazla  
TurkNet kullanıyorum sabah 15.40 gibi internet gitti geldi ve 1000/1000 yerine 100/100 olarak kısıtladı Speed & duplex 1 Gbps ama hala 100e limitli.

1706208921521.png

1706208936603.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağ sorunu bul ve onarı çalıştırıp sorun varsa bulmasını sağlar mısınız ayrıca kablonuzu başka bir bilgisayarda dener misin onda da aynı sorun olursa kabloda sorun var demektir eğer yoksa bilgisayarda bir kısıtlama mevcut ya da modem de.

Ağ sorunu bul ve onarı çalıştırıp sorun varsa bulmasını sağlar mısınız ayrıca kablonuzu başka bir bilgisayarda dener misin onda da aynı sorun olursa kabloda sorun var demektir eğer yoksa bilgisayarda bir kısıtlama mevcut ya da modem de.

Aynı sorun önceden de olmuştu laptoptdan denediğimde herhangi bir problem yoktu, ağda sorun bul ve onarı çalıştırdım fakat herhangi bir problem bulamadı.

BIOS'tan BIOS'a değişiyor bilmiyorum da BIOS'u tam.

BIOS'tan bir şey bulamadım ve Realtek driverlarını sil yükle yaptım olmadı en sonda gidip lan kablosunu çıkarttım bilgisayarı kapattım gidip modemin reset tuşuna basılı tuttum 3 kere ışık yanınca bıraktım ve internet düzeldi.

BIOS'tan bir şey bulamadım ve Realtek driverlarını sil yükle yaptım olmadı en sonda gidip lan kablosunu çıkarttım bilgisayarı kapattım gidip modemin reset tuşuna basılı tuttum 3 kere ışık yanınca bıraktım ve internet düzeldi.

O zaman modem de büyük ihtimal hız sınırı koyulmuş o yüzden modem ara yüzüne girip kontrol edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı