Bilgisayar oyunlarda ısınıp kapanıyor

Faruk Düzduvar

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben eski NFS oyunları oynamayı çok seviyorum bugün Most Wanted 2 indirdim sistemim oyun gereksinimlerini kat kat karşılarken aniden bilgisayar ısınıp kapandı. Yardım eder misiniz?

Arkadaşlar merhaba ben eski NFS oyunları oynamayı çok seviyorum bugün Most Wanted 2 indirdim sistemim oyun gereksinimlerini kat kat karşılarken aniden bilgisayar ısınıp kapandı. Yardım eder misiniz?
Sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz ? Sadece NFS oyununda mı bu durum mevcut yoksa genel olarak aynı şekilde mi kapanıyor ?

Sıcaklık değerlerine baktınız mı o esnada? Uzun zamandır fan temizliği yapılmamışsa ve termal macun değişmediyse tehlikeli sıcaklıklara çıkıp kendini kapatmış olabilir.

Muhtemelen laptop kullanıyorsunuz ve laptopun 1 ya da 2 fanlı. Şİmdi şöyle oluyor düşün bir adamda 3090 var ama bilgisayar soğumuyor fan çok yetersiz bu nedenlede bilgisayar kendini güvenli moda alıyor bu güvenli moduda kapatmaya çalışırsak bilgisayar yangına yol açabilir.

Bu sorun bendede mevcut idi benim yaşadığım sorun işlemci üzerindeki hava soğutucunun vidaları tam sıkılmadığı için işlemci aşırı ısınıyor ve sistem kendini kapatıyordu.
Sendede öyle bir durum olabilir soğutucuyu bir kontrol etmende fayda var termal macun değişmi ve vidaların eşit ve düzgün sıkıldığından emin olunmalı.

Sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz ? Sadece NFS oyununda mı bu durum mevcut yoksa genel olarak aynı şekilde mi kapanıyor ?
genel olarak aynı şekilde kapanıyor

Sıcaklık değerlerine baktınız mı o esnada? Uzun zamandır fan temizliği yapılmamışsa ve termal macun değişmediyse tehlikeli sıcaklıklara çıkıp kendini kapatmış olabilir.
fan temizliği 1 hafta termal macun is 1 ay oldu

Bu sorun bendede mevcut idi benim yaşadığım sorun işlemci üzerindeki hava soğutucunun vidaları tam sıkılmadığı için işlemci aşırı ısınıyor ve sistem kendini kapatıyordu.
Sendede öyle bir durum olabilir soğutucuyu bir kontrol etmende fayda var termal macun değişmi ve vidaların eşit ve düzgün sıkıldığından emin olunmalı.
Sadece 1 vida gevşemiş sıkıştırdım düzelir mi ?

Son düzenleme:
genel olarak aynı şekilde kapanıyor

fan temizliği 1 hafta termal macun is 1 ay oldu

Sadece 1 vida gevşemiş sıkıştırdım düzelir mi ?
soğutma bloğu işlemcinin üzerine düzgün temas ediyor ve vidalar orantılı şekilde sıkılı ise ısınma büyük oranda azalır.
Eğer problem ısınma kaynaklı ise çözülmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı