Bilgisayar oyunlarda kasmaya başladı

Feaxy

Hectopat
Merhaba, normalde Valorant oynarken 250-300FPS arası alıyordum. Bugün arkadaşlar çağırınca 1 maç atayım dedim 20-50FPS arası almaya başladım. Herhalde aç kapa yapsam çözülür diyerek PC'yi yeniden başlattım. Görev yöneticisindende bakıyorum fakat çok bir CPU, GPU kullanımı yok. Ayrıca Opera vb. uygulamaları açarkende çok geç açılıyor. Neden kasıyor anlayamadım yardım ederseniz çok sevinirim.

Merhaba, normalde Valorant oynarken 250-300FPS arası alıyordum. Bugün arkadaşlar çağırınca 1 maç atayım dedim 20-50FPS arası almaya başladım. Herhalde aç kapa yapsam çözülür diyerek PC'yi yeniden başlattım. Görev yöneticisindende bakıyorum fakat çok bir CPU, GPU kullanımı yok. Ayrıca Opera vb. uygulamaları açarkende çok geç açılıyor. Neden kasıyor anlayamadım yardım ederseniz çok sevinirim.

Harici ekran kartını kullanıyor olabilir bilgisayar, onu kontrol edin bir.

Masaüstü hocam ekran kartı GTX 1650 Super, işlemcide AMD Ryzen 5 3600.
Windows dosyalarını doğrulatır mısın? İlk CMD'yi yönetici çalıştırıp "SFC /scannow" yazıp dene. Bitince de kapatıp tekrardan CMD'yi yönetici çalıştırıp bu sefer "DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth" komutunu kullan.

Grafik kartı sürücüsü çökmüş olabilir. DDU ile kurulu olanı kaldırıp yenisini Nvidia'nın sitesinden indirip dener misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı