Bilgisayar oyunlarında neden reklam yok?

bertony

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bilgisayar oyunlarında neden reklamlar yok?
Birkaç yıl önce bununla ilgili haber görmüştüm ama şimdi bulamıyorum.
Neden GTA 5 ya da diğer oyunlarda duvarlarda vs reklam olmuyor?
Ben bir tek Fortnite da balanciaganın skinle birlikte reklam faaliyetini görmüştüm.
Bildiğiniz içinde reklam barındıran oyun var mı? Varsa nedir ve ne şekilde oluyor?
Yoksa da neden reklam koymuyorlar oyunların içine?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar bilgisayar oyunlarında neden reklamlar yok?
Birkaç yıl önce bununla ilgili haber görmüştüm ama şimdi bulamıyorum.
Neden GTA 5 ya da diğer oyunlarda duvarlarda vs reklam olmuyor?
Ben bir tek Fortnite da balanciaganın skinle birlikte reklam faaliyetini görmüştüm.
Bildiğiniz içinde reklam barındıran oyun var mı? Varsa nedir ve ne şekilde oluyor?
Yoksa da neden reklam koymuyorlar oyunların içine?

Bilgisayar oyunlarında neden reklam olmadığını bilmiyorum. Genelde mobil oyunlarda oluyor.

Mobil oyunlardaki reklamlar para kazanmak için karşımıza çıkıyor. Bilgisayar oyunları direkt parayla satıldığından dolayı reklam barındırmıyorlar. Tabii istisna olan oyunlar var mesela arcane çoğu oyuna reklam vermişti.

Online oyunlarda o zamana uygun olan reklam bir ihtimal yapılabilir fakat Single oyunlarda oyunun büyüsünü bozar. Ayrıca yapmamaları daha iyi biz oyuncular için.

Mesela Death Stranding'deki Monster reklamı beni rahatsız etmedi.

EA mi ne bir firma tek kişilik bir oyununun yükleme ekranlarına ve panolarına filan reklam koyduğunda bayağı tepki çekmişti. Para verdiğimiz oyunda eksik içerikleri parayla sattıkları yetmezmiş gibi bir de reklam koyacak kadar yüzsüzlük yaparlarsa oyuncular tarafından hoş karşılanmaz.

Oyunlara ücret ödediğimiz için olabilir. Ücretsiz oyunlarda reklam olabiliyor, çünkü ücretsiz ve firmanın da para kazanması lazım. Düşüncem bu şekilde.

Senin bir şirketin var ve GTA 5 gibi bir oyun yapıyorsun sana teklif geliyor benim ürünümün reklamlarını oyununun içerisinde geçirirsen sana şu kadar para veririm diye vesaire.
Önce istek gelmesi lazım ki bir çok firma ya istek vardır ama ben olsam kabul etmezdim.
Benim oyunumun içinde neden reklam olsun?
Hatta oyunun içinde reklamın ne işi var?

Senin bir şirketin var ve GTA 5 gibi bir oyun yapıyorsun sana teklif geliyor benim ürünümün reklamlarını oyununun içerisinde geçirirsen sana şu kadar para veririm diye vesaire.
Önce istek gelmesi lazım ki bir çok firma ya istek vardır ama ben olsam kabul etmezdim.
Benim oyunumun içinde neden reklam olsun?
Hatta oyunun içinde reklamın ne işi var?
Asıl neden o değil .
Galiba reklam veren şirketin imajını zedeleyebilirler diye yapmıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı