Bilgisayar oyunlarında neden reklam yok?

Asıl neden o değil.
Galiba reklam veren şirketin imajını zedeleyebilirler diye yapmıyorlar.

Örneğin mesela oyunun içine Coca-Cola reklamı koydun diyelim. İnsanlar zaten reklamları hep görüyor. Oyunda görse de görmese de alıp içecek onu. Yani oyun içindeki reklamlar sadece internette meşhur oluyor. Öbür şekilde pek bir özelliği yok.

Merhaba arkadaşlar bilgisayar oyunlarında neden reklamlar yok?
Birkaç yıl önce bununla ilgili haber görmüştüm ama şimdi bulamıyorum.
Neden GTA 5 ya da diğer oyunlarda duvarlarda vs reklam olmuyor?
Ben bir tek Fortnite da balanciaganın skinle birlikte reklam faaliyetini görmüştüm.
Bildiğiniz içinde reklam barındıran oyun var mı? Varsa nedir ve ne şekilde oluyor?
Yoksa da neden reklam koymuyorlar oyunların içine?
Çünkü mobil oyun eğlence işi. Pc de öyle bir şey yapsalar 2. sini çıkaramazlar.

Asıl neden o değil .
Galiba reklam veren şirketin imajını zedeleyebilirler diye yapmıyorlar.
İmaj zedelenmesi firmaya göre olabilir ama. Düşün ki çok büyük bir firmasın, insanlar oyunda reklamının ne işi var diyebilir, aynı şekilde ufak bir firmanın milyonların oynadığı bir oyuna reklam verdiğini düşünün. Vay be, adamlar nereye reklam vermiş diyebilir insanlar.
Şahsen ben para verdiğim oyunda reklam görmek istemem. Ücretsiz oyunda da reklam görmeye laf etmem.

Yanılmıyorsam dediğinize benzer bir şey NBA oyununda yaşanmıştı, hangisi hatırlamıyorum, insanların tepkisini çekince kaldırdılar. Bunun en büyük nedeni mobil oyunlar çoğunlukla F2P (oynaması ücretsiz) oyunlar olduğu için gelir kaynağı olarak reklam koymaları ama AAA PC oyunlarına 60-70 € civarı para ödüyorsunuz. Bir de reklam izlettirirlerse, bu işin b*kunu çıkarmak olur. Direkt lap diye reklam koymak yerine ürün yerleştirme daha mantıklı olabilir, @Saitama1 arkadaşın da verdiği örnekteki gibi, o zaman çok sorun olmaz bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı