Bilgisayar oyunu oynayarak para kazanmak

Steam'de oyundan kazandığın bazı şeyleri normal fiyatın 5-6 kuruş altına satarsan hemen alınıyor. Biraz uğraşsan günlük max. 8-10 lira. Yani yok öyle dünya, zaten 12 saat çalışanlar enayi.

Arkadaşım Metin2'den ayda 6000 kazanıyor ama o oyundan anlamiyorum bot kurup bilgisayara botlardan para kasıyor. 2 adet bilgisayarla bunu yapiyor.
Bot hile oluyor. Hilesiz o tarz paraları kazanmak için 20000-30000TL'lik çarınız ve günde 8-10 saat zaman ayırmanız lazım.

Metin2 biliyor olsan açılan PvP serverlere girip 1 haftada kastığını satarak ek gelir elde edebilirsin.
Ben her açılan ve ticaret dönebileceğini bildiğim servere girip 100 200 lira atıyorum.
1 hafta sonra en kötü verdiğimin 50 100 lira fazlasını alıyorum. Bazen 10 katını aldığım da oluyor şans.

Metin2 biliyor olsan açılan PvP serverlere girip 1 haftada kastığını satarak ek gelir elde edebilirsin.
Ben her açılan ve ticaret dönebileceğini bildiğim servere girip 100 200 lira atıyorum.
1 hafta sonra en kötü verdiğimin 50 100 lira fazlasını alıyorum. Bazen 10 katını aldığım da oluyor şans.
İşte Metin2'yi bilmiyorum. Onda sadece bot kuracaksın, oyun parası biriktirip satıcaksın, düşen eşyaları da arkadaşına vereceksin. Bilen biri onları kasıp paraya çevirecek.

İşte Metin2'yi bilmiyorum. Onda sadece bot kuracaksın, oyun parası biriktirip satıcaksın, düşen eşyaları da arkadaşına vereceksin. Bilen biri onları kasıp paraya çevirecek.
Yani MMORPG oyunlar dışında oyun oynayarak para kazananlar sadece yayıncılar sanırım.
Çünkü Knight ve Metin2 özellikle ülkemizde en çok oynanan MMORPG oyunlar ve cidden çok para dönüyor. Knight'0a dönen para hele akıllara zarar.

Arkadaşım Metin2'den ayda 6000 kazanıyor ama o oyundan anlamiyorum bot kurup bilgisayara botlardan para kasıyor. 2 adet bilgisayarla bunu yapiyor.
Hesap kasıp satmak benim için oyun oynamak değil normal işçilik. Zaten kendin demişsin botlar para kasıyor diye, o oynamıyor bile.

Yıllar önce bir haber okumuştum. Çin´de bazı cezaevlerinde yönetim ve gardiyanlar, mahkumlara zorla günde 13-14 saat oyun oynatarak iyi para, jeton, eşya vs. gibi şeyler kazanıp bunları satıyorlarmış.

Sorunuza gelirsek YouTube ya da Twitch´deki o ünlü kişilerden biri değilseniz sadece oyun oynayarak para kazanabileceğinizi pek sanmıyorum. Oyun oynayarak değil de bir oyun geliştirip bunu Google Play Store, Steam gibi yerlerde satarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca “mutlaka üst düzey bir oyun yapmalıyım” gibi bir motivasyonda olmanıza gerek yok. Flappy Bird´in grafikleri ortada ve geliştiren tek bir kişi vardı ama dünyayı kasıp kavurmuştu zamanında. Gelecekte de belki daha büyük oyun projelerinin bir parçası olursunuz. Kim bilir? Yeter ki isteyin ve bir adım atın.

Geri
Yukarı