Bilgisayar parçaları çok pahalı değil mi ?

Bu millete her şey müstehak aslında ama arada yanan biz oluyoruz ona üzülüyorum.
Ben olsam ekmeği 5 TL, benzini 30 TL, elektriğe yüzde 200, doğalgaza yüzde 300 zam yapardım. Nasıl olsa halk koyun gibi kimsenin gıkı çıkmıyor. Bu söylediklerim a partisi b partisi olayı değil, bu her dönemde böyleydi. Halkın zihniyeti bozuk.

Hocam, hakkınız var ama bizim esas yandığımız, önceden 600tl ye gtx 760 alınırdı. Z87 anakartlar 300 tl ye alınırdı. Günümüzde 410 tl ye b serisi anakartlar var. Kısaca, önceden 600tl civarına gelen ürünler 800tl ve üstü oldu. Kazık yemiş gibi oluyoruz.

Önceki mesajlara bakıyorum da, dolar 2,0 civarında ve millet sinirleniyor. Şimdi 2,90 civarında, sinirliyiz. Bu zamandan sonra ne olacağı belli. Şimdi beğenmediğimiz şey çokta uzun olmayan bir süre sonra çok istenen bir şey haline geliyor.

Çobanımız salmış halkımızı düz bir ovaya otladığımızda geri toplayıp bizi sağıyor. Halkımızın artık uyanması gerekiyor. Herkes halimize şükür deyip geçiyor böyle giderse dolar 5 TL olur. Tabi 5 TL olursa Türkiye kalmaz.

Önceki mesajlara bakıyorum da, dolar 2,0 civarında ve millet sinirleniyor. Şimdi 2,90 civarında, sinirliyiz. Bu zamandan sonra ne olacağı belli. Şimdi beğenmediğimiz şey çokta uzun olmayan bir süre sonra çok istenen bir şey haline geliyor.

Mesajlara bakarken doları bende 2 civarında görünce şaşırdım ve ekmek 25 kuruşmuş eskiden şuanda 1 TL gerçekten halimize yandım bir 2000li olarak.

Dolar 2 TL'iken alım gücü çok mu iyiydi sanki ? O zamanda pahalıydı şimdi de pahalı.

Ucuz ama sağlam sistemler de var. Alım gücü denen şey de burada devreye giriyor. Ekonomik olarak kendini zorlamanın hiç bir anlamı yok.

Geri
Yukarı