Bilgisayar parçalarının testi nasıl yapılır?

TheImaMm1905

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ikinci el anakart, RAM, işlemci, ekran kartı, klavye, mouse gibi parçalar satın alıyorum. Bu parçalara elektrik gelip gelmediğini nasıl anlayabilirim? Sizin anlayacağınız, çalışıp çalışmadığını nasıl anlayabilirim? Bazı cihazlar var, bir yerlerde görüyorum ama ismini bilmiyorum. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçayı tek başına bireysel kullanıcı olarak test edemezsin. Etsen bile sağlıklı olmaz. Örnek veriyorum PSU için tek başına çalışıp çalışmadığına bakarsın ama verebildiği değerler için ek cihaz gerekir. En sağlıklısı sistemde takılı iken stres testi gibi testler yapmaktır.

Parçayı tek başına bireysel kullanıcı olarak test edemezsin. Etsen bile sağlıklı olmaz. Örnek veriyorum PSU için tek başına çalışıp çalışmadığına bakarsın ama verebildiği değerler için ek cihaz gerekir. En sağlıklısı sistemde takılı iken stres testi gibi testler yapmaktır.

Reis ben bir kişide görmüştüm powerbanka bir şey bağlıyor bağladığı şeyede klavye mouse bağlıyor oradan çalışıp çalışmadığını anlıyor o cihazın ismini biliyor musun?

Reis ben bir kişide görmüştüm powerbanka bir şey bağlıyor bağladığı şeyede klavye mouse bağlıyor oradan çalışıp çalışmadığını anlıyor o cihazın ismini biliyor musun?
Hocam telefona bile klavye mouse takıyorsun da anakartı RAMi falan ne yapacaksın Allah aşkına. Gir bir laptop ödünç al arkadaşından dene klavye fareyi. Kasa parçaları TEST EDİLMEDEN ALINMAZ ve öyle test edemezsin.

Elektirik geçirdiğini test edebilirsin multimetre ile, ama çalıştığını test etmek sisteme takman şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı