Bilgisayar parçalarının çalıştığını nasıl anlarım?

eren200ns

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu kış bilgisayar toplamaya karar verdim lakin büyük bir sorunumuz var :( Sorunumuz ise şu: Bilgisayarın parçalarını ayrı ayrı almaya karar verdim çünkü parayı biriktirince genelde parayı harcıyorum ve biriktiremiyorum, çözümüm ise ilk kasa alıp sonra işlemci, anakart, RAM, PSU, SSD almak lakin anakartı aldım, işlemcinin çalıştığını nereden anlayacağım? Veya işlemci aldım çalıştığını nereden anlayacağım? Bunun hakkında ciddi bir sorunum var yardım edenlere çok teşekkür ediyorum.

anakartım
işlemcim

Mahalle bilgisayarcılarında test sistemleri olur genelde, onlardan rica ederseniz muhtemelen sizi geri çevirmeyeceklerdir.

Kasa ve güç kaynağı için bir şey demiyorum direk takıp anlayabilirsiniz tavsiyem kesinlikle çok eski güç kaynaklarına bulaşmayın 6+ güç kaynaklarında transistör yaşlanması oluyor ve stabil çalışmayabiliyor işlemci ve RAM'ler kolay kolay arıza vermez fiziksel bir hata yoksa ama RAM'i alırken Memtest86 ile test ettirebilirsiniz anakartta keza aynı şekilde RAM portları PCI Express X16 girişi ve diğer girişleri kontrol ederek alın ekran kartı sıkıntılı biraz FurMark testi yaptırıp alabilrsiniz aklıma şimdilik bu kadar geldi bu tavsiyeler 2. el için 0 da zaten sorun yok.

Alırken veya aldıktan sonra internet Cafe'de deneyin hocam.
Hocam yardımınız için teşekkürler yarın gidip bir deneyeceğim umarım kötü bir olay yaşanmaz

Mahalle bilgisayarcılarında test sistemleri olur genelde, onlardan rica ederseniz muhtemelen sizi geri çevirmeyeceklerdir.
Hocam yardımınız için teşekkürler yarın gidip bir deneyeceğim umarım kötü bir olay yaşanmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı