Bilgisayar patlayacakmış gibime geliyor

Hocam dedim ya fiş toprak hatlı olmadığından çıkmış.

Peki ondan sonra fişin yanması?
Hocam topraklama hat değil onu anladık da bir elektrikciye gidin 3lü 5li priz yaptırın. Söyleyin evdeki hat topralama değil diye, elektrikci size yardımcı olacaktır. Hazır 3lü vb. Priz kullanmamanızı öneririm. Elektrikticinize danışın bu konuyu, size yeterli bilgi vericektir.

evet
Hocam topraklama hat değil onu anladık da bir elektrikciye gidin 3lü 5li priz yaptırın. Söyleyin evdeki hat topralama değil diye, elektrikci size yardımcı olacaktır. Hazır 3lü vb. Priz kullanmamanızı öneririm. Elektrikticinize danışın bu konuyu, size yeterli bilgi vericektir.
üçlü priz aldım şimdi eve dönüyorum tuşlu korumalı toprak hatlı.

Patlamanın fotoğrafına bakmak isteyen arkadaşlar yardım etmeyemi yoksa kendilerini bir şeye inandırmayamı gelmişler?

Sen bilmezsin ama yanan plastik kokusu çok kötüdür, belli ki arkadaşta rahatsız olup atmış.

evet

üçlü priz aldım şimdi eve dönüyorum tuşlu korumalı toprak hatlı.
O halde korkmanıza gerek yok. Bilgisayarınız patlamaz. Patlarsa da tarihe geçersiniz. : ))

Hocam bir çok arkadaşımız da yazmış zaten, topraklama hattınız olsada, bazen fişi prize taktığınız da çıt gibi sesler gelmesi normal. Bilgisayarınız da sorun yok ise kafanıza takmayın derim. :)

Geri
Yukarı