Bilgisayar performansı nasıl artırılır?

Umursama.

Öneriler olarak gelişmiş optimizasyon konusu var Technopat'ta, W10 Privacy ile tüm ayarları okuyarak ayarlayıp, klasik hizmet konfigrasyonu gibi ayarları yaparsan 10 20 FPS fark edebilir.
Öyle olmuyor. Deneyimledim de konuşuyorum. İmzamdaki laptopa dediklerinizin hepsini yapmıştım ancak oyun performansı gram artmamıştı.

...benim bilgisayarım kötü...
@maksu konu sahibi sistemi belirtmemiş olabilir fakat birisi benim bilgisayarım kötü diyorsa nasıl bir sistem hayal ediyorsunuz? Ayrıca oyunu kasan birisi çözünürlük ve grafik düşürmeyi düşünemez mi?

Konuya dönersek, bilgisayara birkaç işlem yaparak +10 FPS kazanmak hayaldir.

DÜZENLEME: Ha, belki bilgisayarında zararlı yazılım olabilir veya yazılımsal/donanımsal bakım yapılmamış olabilir, bunları yapınca +10 FPS gelir. Ama bu da aslında bilgisayarın gerçek potansiyelidir.

Aynen o rezil parçalara overclock etki eder.
Milletin parçalarına laf etmeyi kesmelisin durumu iyi olmayabilir. Herkesin RTX'i olacak diye bir şey yok.
GT710 ekran kartı var mesela, overclock yaptığında sıcaklık yükseltmekten başka bir şey olmaz.
Alakası yok GeForce 210 kullanıyorum LoL de lanede 80-120 FPS alırken overclock ile 140-160 arası alıyorum.

Öyle olmuyor. Deneyimledim de konuşuyorum. İmzamdaki laptopa dediklerinizin hepsini yapmıştım ancak oyun performansı gram artmamıştı.
H55 + I3 550 + 4 GB 1333 MHz + GT220 2 GB Vram sistemden bu hafta geçtim, inan bana bilmediğin çok fazla optimizasyon yöntemi var. GT220 ile açabildiğim oyunlara baksan dudağın uçuklardı. Herkesin bildiği LoL gibi oyunda ben 150 FPS, en yüksekte oynuyordum.

CMD>yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki kodları yaz.

DISM /Online /cleanup-ımage /checkhealth.

DISM.exe /Online /cleanup-image /scanhealth.

DISM.exe /Online /cleanup-image /restorehealth.

Bunları yazdıktan sonra yeniden başlat.

H55 + I3 550 + 4 GB 1333 MHz + GT220 2 GB Vram sistemden bu hafta geçtim, inan bana bilmediğin çok fazla optimizasyon yöntemi var. GT220 ile açabildiğim oyunlara baksan dudağın uçuklardı. Herkesin bildiği LoL gibi oyunda ben 150 FPS, en yüksekte oynuyordum.
En yüksekte 1660S 300FPS alıyor. Atmayın. O kart yarı gücünde bile değil 1660S'in.
Eee peki benimki neden arttı?
+Kaç FPS arttı?
-5FPS.

Geri
Yukarı