Çözüldü Bilgisayar power tuşu ile açılmıyor ama kısa devre yaptırınca açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yaşar Ulaş

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kısa devre ile açabiliyor musunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam aynı problem bende var ön panelden açılmıyor kisa devre ile çalıştırıyorum sürekli. PSU'yu çıkarıp takmıştım bir keresinde ondan sonra böyle oldu pinlere vesaire bir zarar vermiş olabilir miyim çözüm öneriniz nedir?

Çözüm
Sanırım bu kablolar ön panel kabloları bu kırmızı ile işaretlediğim yere tornavida değdirerek açıyordum bunları takarsam düzelir diye düşünüyorum.

Attım hocam bi bakarsanız.
Poweri takıp dene. Oluyor ise reset pinini de tak. Ama takarken neyi nereye taktığına dikkat et. Yoksa reset tuşu ile açar power tuşu ile resetlersin.
Hocam aynı problem bende var ön panelden açılmıyor kisa devre ile çalıştırıyorum sürekli. PSU'yu çıkarıp takmıştım bir keresinde ondan sonra böyle oldu pinlere vesaire bir zarar vermiş olabilir miyim çözüm öneriniz nedir?
Anakarta bağlanan kabloyu kontrol edebilir misin?

Power tuşunda bir sıkıntı olabilir ya da Power pinine zarar vermiş olabilirsin kendinde yazmışsın zaten. Bir de arkadaşın dediği gibi kabloları kontrol edersen daha iyi olur.

Anakarta bağlanan kabloyu kontrol edebilir misin?
Sanırım bu kablolar ön panel kabloları bu kırmızı ile işaretlediğim yere tornavida değdirerek açıyordum bunları takarsam düzelir diye düşünüyorum.

Power tuşunda bir sıkıntı olabilir ya da Power pinine zarar vermiş olabilirsin kendinde yazmışsın zaten. Bir de arkadaşın dediği gibi kabloları kontrol edersen daha iyi olur.

Dosya Ekleri

• 20230807_223030.jpg
    20230807_223030.jpg
    152,9 KB · Görüntüleme: 31
  • 20230807_223233.jpg
    20230807_223233.jpg
    124,2 KB · Görüntüleme: 29

Poweri takıp dene. Oluyor ise reset pinini de tak. Ama takarken neyi nereye taktığına dikkat et. Yoksa reset tuşu ile açar power tuşu ile resetlersin.

Çözüm
Power'i takıp dene. Oluyor ise reset pinini de tak. Ama takarken neyi nereye taktığına dikkat et. Yoksa reset tuşu ile açar Power tuşu ile resetlersin.

RAM sipariş etmiştim. Onun geldiği gün takarken bu işi de hallederim. Sağ olun.

Ön panel kablo bağlantılarını yapınca sorunum çözüldü. Problemi yaşayanlar için böyle yaparak çözebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı